Bu da oluyor: 24 GB RAM’li telefonlar geliyor!

0

Günümüzde giriş segment dışındaki akıllı telefonlar, daha fazla performans sunabilmek için minimum 8 GB RAM ile geliyor. Bu çoğu zaman yeterli olsa da şirketler, performansı artırmak için sınırları zorlamaya devam ediyor. Öyle ki bugün ortaya çıkan bir bilgiye göre 24 GB RAM ‘li telefon modelleri yakında. İşte ayrıntılar…

24 GB RAM’li akıllı telefonlar geliyor!

Sektörde sızıntıları ile bilinen ünlü tipster Digital Chat Station, Weibo’da yaptığı paylaşım ile ilerleyen zamanlarda 24 GB RAM’e sahip akıllı telefonlar gelebileceğini iddia etti. Tabii bu RAM’in dahili mi yoksa sanal mı olacağı bilinmiyor.

24 GB RAM 'li akıllı telefonlar geliyor!

Digital Chat Station, 24 GB RAM’li akıllı telefonu ilk hangi markanın üreteceğini paylaşmadı. Ancak “Oga” şeklinde bir ipuçu verdi. Oga’nın ise OnePlus, OPPO ve Realme grubu olduğu tahmin ediliyor. Bununla beraber sızıntı kaynağı, OnePlus ve OPPO telefonlarda kullanılan ColorOS arayüz yazılımından da bahsetti. Bu da, demin sözünü ettiğimiz tahmini güçlendiriyor.

İlginizi Çekebilir – Uygun fiyatlı amiral gemisi Vivo X90s tanıtıldı: İşte özellikleri!

24 GB RAM ‘e sahip olacak ilk akıllı telefon modelinin OnePlus Ace 2 Pro olacağı düşünülüyor. Bu noktada yapılan tahminler Realme için de ağır basıyor. Bu sebepten ötürü ilk hangi markanın üreteceği şimdilik belirsiz.

Akıllı telefonlar için 24 GB RAM’e ihtiyaç var mı?

Telefonda daha fazla RAM olmasının pek çok avantajı var. Örneğin arka planda daha fazla uygulama çalıştırabilme, aynı anda daha fazla işlem yapabilme gibi. Yani genel olarak performans önemli seviyede yükselebilir. Günümüzde ise amiral gemisi modellerin pek çoğu zaten 12 veya 16 GB RAM ile geliyor.

24 GB RAM 'li akıllı telefonlar geliyor!

Ancak yine de 16 GB RAM’in potansiyeli tam alınamıyor. Bu da markaların RAM yönetimi konusunda iyi bir iş çıkaramadığı anlamına geliyor. Bu sebepten ötürü 16 ve 24 GB RAM ‘e sahip iki telefon kıyaslandığında, önemli derece bir fark çıkmayabilir. Bunu önümüzdeki zamanlarda hep birlikte göreceğiz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz