5.5G gerçek oldu! İşte destekleyen ilk akıllı telefon

0

Çin’in en büyük mobil ağ operatörü China Mobile, 5.5G olarak da bilinen 5G-A ağının lansmanını gerçekleştirdi. Bu teknoloji, yeni nesil yüksek hızlı mobil bağlantının Çin’e getirilmesinde önemli bir kilometre taşı olacak. Ayrıca Oppo Find X7 serisi ise dünyanın 5.5G’yi destekleyen ilk akıllı telefonları olacak.

OPPO, Find X7 serisiyle 5.5G’nin kilidini açtı

5.5G teknolojisi; 10 kata kadar daha yüksek tepe hızı, tek haneli milisaniye kadar düşük gecikme süresi ve 10 kat artırılmış ağ kapasitesi ile 5G’ye göre önemli ilerlemeler vadediyor. Yeni ağ standardı aynı zamanda bağlantı yeteneklerini geliştirmek üzere tasarlandı. China Mobile, 5.5G aracılığıyla milyonlarca cihazın bağlandığı bir ekosistem oluşturmayı amaçlıyor.

OPPO Find X7

5.5G ticari sunumunu başlatan China Mobile, ağı bu yıl Çin genelinde 300’den fazla şehirde kuracak. Amiral gemisi 5.5G uyumlu cihazlar, yeni teknolojinin benimsenmesini sağlamak için çok önemli olacak.

Nothing Phone (2a) için yeni güncelleme: Neler değişti?

OPPO, Find X7 serisinin bu teknolojiyi destekleyen ilk cihazlar olacağını duyurdu. Amiral gemisi Find X7 Ultra’yı satın alan kullanıcılar, China Mobile tarafından kurulan tanıtım salonlarında yüksek hızlı ağı ilk elden deneyimleyebilecek.

OPPO Find X7, MediaTek Dimensity 9300 yonga setini kullanıyor. Find X7 Ultra ise gücünü Snapdragon 8 Gen 3’ten alıyor. 16GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar depolama alanıyla gelen seri; Full HD+ çözünürlüğe ve 4500 nit tepe parlaklığa sahip 6,82 inç LTPO AMOLED ekrana yer veriyor.

Operatör, ülke çapında 5.5G gelişimini ve kullanılabilirliğini hızlandırmak için daha fazla cihaz üreticisi ve çip tedarikçisi ile ortaklık kurmayı hedefliyor. Çin’deki büyük şehirler, 100 ticari dağıtım noktasından oluşan ilk partide 5.5G kapsamına girecek.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz