A13’ün devam modeli nasıl? Samsung Galaxy A14 inceleme

0
samsung galaxy a14 inceleme

Samsung’un Galaxy A serisi yeni üyelerine kavuştu. Seriye son eklenen modellerden sahip olduğu fiyata rağmen özellikleri ve tasarımıyla dikkat çeken Galaxy A14 inceleme sizlerle.

Samsung, uygun fiyatlı akıllı telefon ailesini genişletmeye devam ediyor. Seriye son eklenen model ise sahip olduğu fiyata rağmen özellikleri ve tasarımıyla dikkat çeken Galaxy A14 inceleme sizlerle.

Galaxy A14 inceleme

YouTube video
Galaxy A14, 6.6 inç boyuta 1080×2408 (FHD+) çözünürlüğünde bir IPS panel ile karşımıza çıkıyor. Her ne kadar AMOLED ve 144Hz gibi özellikler bu modelde yer almasa da bu durum oldukça normal. Sonuç olarak Samsun Galaxy A14 fiyatı ile öne çıkam bir model ve bazı özelliklerden tasarruf edilmesi gerekiyor.
Galaxy A14, gücünü Samsung’un kendi geliştirdiği işlemci Exynos 850’den alıyor. Geçtiğimiz yıl tanıtılan A13 modelinde de kullanılan 8 çekirdekli bu işlemci, özellikle de günlük kullanımda oldukça yeterli bir deneyim sunuyor.


Depolama tarafında ise iki seçenek bizleri karşılıyor. Bunlar 64 ve 128 GB. 4 GB RAM ile gelen telefon, pek çok işlem için yeterli bir kapasite sunsa da daha fazlasına ihtiyaç duyanlar için sanal RAM özelliğine sahip. Bu sayede birkaç adımlık küçük bir ayarla 8 GB RAM kapasiteli bir Android telefon kullanmanız mümkün.
Bataryası ise 5000 mAh büyüklüğünde ve 15W hızında şarj oluyor. Ne yazık ki kutudan adaptör çıkmıyor. Yani sizin kendi adaptörünüz yoksa temin etmeniz gerekiyor. Yazılım tarafında ise Galaxy A14 kutudan Android 13 tabanlı One UI 5.1 ile çıkıyor. Son zamanlarda güncelleme performansı olarak başarılı bir performans çizen Samsung, uygun fiyatlı telefonu için iki yıl Android, dört yıl ise güvenlik güncellemesi sözü veriyor.

Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz