Akıllı telefonum yavaş şarj oluyor: İşte denemeniz gereken yöntemler!

1

Akıllı telefonu doğru şarj etmek, hem batarya ömrü hem de günlük kullanım için oldukça önemli. Akıllı telefonunuzun batarya performansını tatmin olmuyorsanız, şarj alışkanlığını değiştirmeniz gerekebilir. Bu yazımızda, Android telefonlar için hemen uygulamanız gereken doğru şarj etme yöntemlerini ele aldık.

Android için doğru şarj rehberi

Orijinal Android şarj cihazı kullanın

Daha hızlı şarj için ilk ipucu, resmi bir şarj aleti kullanmaktan geçiyor. Akıllı telefonunuzla birlikte gelen veya telefonunuza uyumlu olan şarj cihazını kullanmak en doğrusu olacaktır.

Android cihazınız hızlı şarjı destekliyorsa, akıllı telefonla birlikte verilen adaptörü kullanmanızı da tavsiye ediyoruz. Farklı bir markanın başlığını kullanmak şarj işlemini yavaşlatabilir.

Şarj sırasında akıllı telefonu kullanmayın

Akıllı telefonunuzu şarj sırasında kullanmak, bataryaya zarar verebilir. Bataryaya bir yandan güç verirken, bir yandan ise gücünü tüketiyorsunuz. Bu nedenle, şarj olurken akıllı telefonunuzu kullanmaktan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.

YouTube video

USB bağlantı noktası yerine priz kullanın

Telefonunuzu bilgisayar veya tablet gibi USB bağlantı noktasını sahip bir cihazdan şarj etmeniz tavsiye edilmez. Bu işlem, prize kıyasla oldukça yavaş bir enerji aktarımına yol açacaktır. Bu nedenle akıllı telefonunuzu mümkünse duvar prizine veya çoklu prize takmaya çalışmalısınız.

Android telefonu kılıfından çıkarın

Akıllı telefonunuz, kılıf içinde olması gerekenden daha fazla ısınarak şarj işlemini yavaşlatabilir. Akıllı telefonun soğumasını sağlamak için kılıfından çıkararak şarj etmelisiniz.

Peki siz bu Android şarj yöntemleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

YouTube video

Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz