Android 14 Beta 2.1 yayımlandı! İşte yenilikler

0

Google, Android 14 ile ilgili çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Önümüzdeki aylarda dağıtıma hazır olacak işletim sistemini kusursuz bir hale getirmek için son testleri yapan şirket, bugün Android 14 Beta 2.1 sürümünü yayımladı. Peki değişiklikler neler?

Android 14 Beta 2.1, pek çok hatayı çözüyor!

Yeni sürümün güncelleme notlarına baktığımızda uzun bir liste görüyoruz. Ancak ne yazık ki bu listede herhangi yeni bir özellik yok. Fakat pek çok, kullanıcıların canını sıkan hata çözüldü.

Android 14 Beta 2.1, pek çok hatayı çözüyor!

Mayıs 2023 Android Güvenlik Yamasını da içeren bu yeni güncelleme, cihaz kurulumu sırasında meydana gelen kritik bir hata için bir çözüm getiriyor. Bununla beraber hoparlör ile ilgili sorunlar, uygulama çalışmasının durmasına veya donmasına neden olan pek çok hata da çözüldü.

İlginizi Çekebilir – Samsung’un favori özelliği 6 yıl sonra Android 14’e geliyor!

Öte yandan güncelleme, telefonlarda pil yüzdesinin yanlış gösterilmesi hatasını da düzeltiyor. Pil yüzdesi, bundan önce sürekli yüzde 0 olarak gözüküyordu. Bu da kullanıcıların bataryayı dolu sanmasına neden oluyordu.

Android 14 Beta 2.1, pek çok hatayı çözüyor!

Android 14 Beta 2.1, UPB2.230407.019 yapı numarası ile Pixel model akıllı telefonlar için kullanıma sunuldu. Güncellemeyi, Ayarlar uygulamasında Sistem > Sistem Güncellemeleri bölümünden kontrol edebilirsiniz.

Samsung da yakında Galaxy S23 ve diğer amiral gemisi telefonlar için Android 14 tabanlı One UI 6.0 Beta Programını yayınlamayı planlıyor. Bu güncellemeyle birlikte Google’ın Android 14 ile sunduğu birçok yeni özellik, Galaxy akıllı telefonlara ve tabletlere gelecek yılın ilerleyen dönemlerinde sunulabilir.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz