Android 14’ün can sıkıcı sorunu giderildi: Beta 3.1 yenilikleri

0

Google, Android 14 Beta 3 ile görülen bazı sorunları gidermek adına Beta 3.1 güncellemesini yayınladı. Ekran altı parmak izi sensörüyle ilgili hataları ele alan yeni güncelleme, bir dizi arayüz düzeltmesini de beraberinde getiriyor.

Android 14 Beta 3.1 nasıl yüklenir?

Son güncelleme ile Google, Pixel cihazlardaki parmak izi sensörü hatasını düzeltti. Bunun yanı sıra, uygulamaların bazı durumlarda kilitlenmesine ve kapanmasına neden olan platform uyumluluğu sorununu da ele alıyor.

Android 14 programına kayıtlı bir kullanıcıysanız, Beta 3.1’e güncellemek için Ayarlar > Sistem > Sistem Güncellemesi bölümüne gidebilirsiniz. UPB3.230519.914 yapı numarasıyla gelen Beta 3.1, yaklaşık 65 MB boyutunda.

Bu fiyata rakibi yok: Xiaomi Pad 6 tanıtıldı! İşte özellikleri

Beta 3.1 ile bazı sorunların hala giderilmediğini belirtmek gerekiyor. Örneğin, doğru olmasa bile pil yüzdesini yüzde 100 olarak gösteriyor. Ayrıca bazı durumlarda Android 14, ekranın üst kısmında sürekli bildirim göstererek durum çubuğunun kapanmasına sebep oluyor.

Öte yandan, kullanıcıların web sitelerini, uygulamaları ve dosyaları diğer kullanıcılar ile paylaşırken hata verilmesi de çözülmedi. Bu sorun, Android 14 Beta 3’ü kullanan birçok Pixel sahibinin dikkatinden kaçmadı.

YouTube video

Android 14 Beta 3.1 ayrıca Haziran güvenlik paketini de içeriyor. Bu, Google’ın aylar sonra ilk kez Pixel 6 Pro’ya güvenlik güncellemesi getirdiğini gösteriyor. Beta programı Pixel 4a, Pixel 5, Pixel 5a, Pixel 6, Pixel 6 Pro, Pixel 6a, Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel 7a cihazlarında kullanılabilir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz