Android 14 kilit ekranı tekrar widget özelliğine kavuşacak

0

Google, iyileştirme çalışmalarına devam ettikleri için geçtiğimiz haftalarda Android 14 kararlı sürümün yayınlanma tarihini ertelediklerini açıkladı. Analist Mishaal Rahman, Android 14 Beta’da kilit ekranı widget özelliğiyle ilgili ipucu yakaladığını açıkladı.

Android 14 kilit ekranı tekrar widget özelliğine kavuşacak

Rahman X’te (Twitter) yaptığı açıklamada, widget_on_keyguard adlı yeni bir SystemUI fonksiyonu keşfettiğini belirtti. Bu fonksiyon, Google’ın kilit ekranına widgetları geri getireceği ipucunu veriyor.

Android 14 kilit ekranı, widget özelliği ile gelecek

Bazı analistler, Apple’ın widget yapısını iOS kilit ekranına eklediği için Google’ın da eski Android sürümlerinde yer alan özelliği tekrar aktif edeceğini düşünüyor. Yeni özelliğin sadece Google Pixel cihazlara özel olacağı da iddialar arasında yer alıyor. Yeni özelliğe ek olarak, en son beta sürümü kilit ekranındaki kısayolları değiştirmenize olanak tanıyor. Ekranın sol alt ve sağ köşelerinde buluna kısayollar, artık istediğiniz uygulamayla değiştirilebilecek.

Artık varsayılan kısayollar yerine çok çeşitli uygulamalar ve eylemler arasından seçim yapabilirsiniz. Kamera uygulamasına, Rahatsız Etmeyin moduna geçişe, El fenerine, Google Home uygulamasına, Sessize alma geçişine, QR kod tarayıcıyı direkt kilit ekranı üzerinden kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken Ayarlar’daki Duvar Kağıtları ve stil menüsüne gitmek, Kilit ekranı’nı seçmek ve Kısayollar alt menüsünü bulmak.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz