Kararlı sürüme günler kala: Android 14 QPR1 Beta 1, saç baş yoldurtan hataları çözüyor!

0

Android 14 kararlı sürümünü Ekim ayına erteleyen Google, Android 14 QPR1 Beta 1 güncellemesini dağıtıma çıkardı. Bu da şirketin ilk üç aylık platform sürümü (QPR1) beta sürümünü başlattığı anlamına geliyor. Peki QPR1 ile neler değişecek?

Android 14 QPR1 Beta 1 ile neler değişti?

Pixel kullanıcıları, geçmiş yıllarda olduğu gibi, Ekim ayında yeni Android sürümünü bekliyor. Google ise işletim sistemi güncellemelerine ek olarak üç aylık güncelleme temposuna geçti. QPR1 Beta 1, muhtemelen Aralık ayında yayınlanacak Pixel Feature Drop’un bir parçası olarak kararlı sürüme yükseltilecek.

Yeni beta sürümü U1B1.230908 sürüm numarasını taşıyor ve Eylül 2023 güvenlik paketini içeriyor. Google’ın sürüm notlarına göre, sistem kararlılığını ve çökmelerini etkileyen sorunlar için düzeltmeler içeriyor.

İlginizi Çekebilir – Google Pixel 4a için yolun sonu gözüktü!

Çözülen bazı önemli sorunlar arasında bildirime dokunduktan sonra kullanıcı arayüzünde çökmeler, rastgele sistem çökmeleri ve video kaydının donması öne çıkıyor. Sistem güncellemelerinden sonra alarmların sıfırlanması ve bootloop (önyükleme döngüsü) hatalarının da giderildiği bildirildi.

QPR1 Beta 1 güncellemesi şu anda belirli Pixel cihazları için açıldı. Ancak Pixel 4a 5G ve Pixel 5, güncelleme desteğini kaybettikleri için uyumlu olmayacak.

Android’in üç aylık platform sürümünün ilk betası olan QPR1 Beta 1, Android 14’deki yeni özelliklerin ve iyileştirmelerin temelini oluşturuyor. Google, 4 Ekim’deki resmi lansman öncesi, beta programından gelen geri bildirimleri kullanacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz