Android 14’ün bu özelliği iPhone sahiplerini rahatsız edecek!

0

Google geçtiğimiz günlerde düzenlediği lansmanda Android 14’ü duyurdu. İlk aşamada sadece Pixel 8 Pro’da bulunacak bir yapay zeka özelliği ise oldukça dikkat çekiyor. Google, Android 14 ile yapay zeka destekli duvar kağıdı oluşturma özelliğine yer veriyor.

Android 14 yapay zeka ile duvar kağıdı oluşturma nasıl kullanılır?

Yapay zeka desteğiyle duvar kağıdı oluşturma özelliği, ilk aşamada Pixel 8 Pro için sunuldu. Ancak bu özellik, kullanıcıların ana ekranlarında tamamen benzersiz duvar kağıtları yaratmasına izin veriyor.

Süreç “hayali”, “mineral” veya “çiçek” gibi bir tema seçerek başlıyor. Ardından kullanıcı, istediği duvar kağıdı türünü tanımlamak için belirli kelimeler seçiyor. Örneğin, “çiçek” temasını seçtikten sonra “tropikal”, “renkli” veya “canlı” gibi kelimeleri yazarak duvar kağıdını özelleştirebiliyorsunuz.

YouTube video

İlginizi Çekebilir – Android 14 yayınlandı: Yeni özellikler, alacak cihazlar ve dahası!

Tema ve komutlar seçildikten sonra Pixel 8 Pro, açıklamaya uygun bir duvar kağıdı oluşturmak için Google’ın üretken yapay zeka modellerini kullanıyor. Kullanıcılar, komutlarından oluşturulan birden fazla seçeneği görüyor ve favorisini duvar kağıdı olarak ayarlayabiliyor.

Daha fazla özelleştirme yapmak da mümkün. Google, beğenme sistemiyle oluşturulan görüntülerin kalitesi hakkında yapay zekaya geri bildirim sağlamanıza izin veriyor. Zaman içinde bu, yapay zekanın kullanıcı tercihlerini daha iyi anlamasına yardımcı olacak.

Google ayrıca duvar kağıdı oluşturma aracıyla yaratılan görselleri kaydetmenize izin veriyor. Android 14’te yer alan “Yapay Zekalı Duvar Kağıtlarınız” bölümü, görsellerini depoluyor ve istediğiniz zaman düzenlemizi sağlıyor. Bu özelliğin tamamen ücretsiz olduğunu, ancak şimdilik sadece Pixel 8’de olduğunu hatırlatalım.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz