Android 14 ile yılların sorunu çözülüyor! Artık ayrı olacak

0

Google, Android için yıllardır beklenen değişikliğe nihayet gidiyor. Android 13 QPR3 veya Android 14 sürümünde artık zil ve bildirim sesinin birbirinden bağımsız ayarlanabileceği ortaya çıktı. Bu, kullanıcıların ses konusunda ince ayar yapmasına imkan tanıyacak.

Android 14 ile zil ve bildirim ses ayarları ayrılıyor

Günümüzde akıllı telefonlarda zil ve bildirim ses seviyesi tek bir butonla düzenleniyor. Yani arayüzde yer alan tek bir kaydırıcı hem zil hem de bildirim sesini kontrol ediyor. 9to5Google tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre Google, ses konusunda kullanıcılara daha fazla özelleştirme imkanı sunacak.

2022’de görücüye çıkan Android 13 QPR2 Beta 1 sürümü bu ayarın önünü açacak bir komuta yer veriyordu. Zil ve bildirim sesi için farklı kaydırıcılar, Android 13 QPR3 veya Android 14 ile görücüye çıkabilir.

Android uygulama silme veya devre dışı bırakma nasıl yapılır?

Yeni ayarlama sonrasında ses seviyesi için toplamda beş kaydırıcı yer alacak. Bunlar sırasıyla çağrı, alarm, medya, zil ve bildirim sesi şeklinde sıralanacak. Ancak üreticilerin yeni arayüzlerine (One UI veya MIUI gibi) gelmesi biraz zaman alabilir.

Öte yandan Google, Android 14’ün ilk Beta sürümünü yayınladı. Gezinme, gizlilik, performans ve özelleştirmeye odaklanan yeni Android sürümü, geliştiriciler tarafından test edilebilir. Google bir blog gönderisinde, yeni Android ile tablet ve katlanabilir telefon gibi geniş ekranlı cihazlarda deneyimi geliştirmeye devam edeceğini söyledi.

YouTube video

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz