Google Pixel’in efsane özelliği tüm Android’lere geliyor!

0

Google, şu anda Pixel cihazlarında sunduğu bir arama özelliğini tüm Android’lere erişilebilir hale getireceğini açıkladı. Android kullanıcıları artık telefon aramasını konuşmaya gerek kalmadan yanıtlayabilecek. Şirket, bu özelliği Android Feature Drop kapsamında Aralık ayında dağıtıma çıkaracağıın açıkladı.

Android, arama sırasında mesajla yanıt vermeyi destekleyecek

“Metin araması” olarak da adlandırılan yeni özellik, konuşma sırasında erişilebilirliği artırmayı hedefliyor. Kullanıcılar artık telefon görüşmesi sırasında mesaj yazabilecek ve bu mesajların alıcıya yüksek sesle okunmasını sağlayabilecek. Bu özellik, aramaya cevap veremeyen veya konuşmada güçlük çekenlere hitap ediyor.

android arama

Daha önce benzer özellikler Apple tarafından iOS’ta sunulmuştu. Google’ın “metin araması” ise tüm Android cihazlara yayılmadan önce ilk olarak Pixel telefonlar için geliştirildi.

İlginizi Çekebilir – AMOLED ekran ve uygun fiyat! Nothing Phone 2a için kritik gelişme

Konuyla ilgili blog yazısında Google, Android için yeni arama yanıtlama seçeneğini detaylandırdı. Buna göre, çağrıları sesinizle yanıtlamanıza gerek kalmadan da yanıtlamanın mümkün olduğunu ifade etti.

Hangi Android sürümlerinin ve cihazların bu özelliği destekleyeceği belirsizliğini koruyor. Google ayrıca ilk aşamada desteklenen dilleri de belirtmedi. Ancak Android Feature Drop’un bir parçası olarak duyurulması, Pixel telefonlara özel olmadığını gösteriyor.

Aramaları metinle yanıtlama özelliği, Android’in erişilebilirliğini genişletme çabalarının bir parçası. Ancak bu özelliğin Android’de nasıl çalışacağına dair ayrıntılar şu anda bilinmiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz