Android telefonu PlayStation DualSense’e dönüştüren kontrolcü duyuruldu!

0

Mobil oyun sektörü hızla büyürken, akıllı telefonlar da adeta birer oyun cihazına dönüştü. Konsol benzeri kontrolcüleriyle bilinen Backbone One, PlayStation Edition isimli cihazını duyurdu. Geçtiğimiz yıl sadece iPhone uyumlu olarak tanıtılan kontrolcü, erişimini Android kullanıcılarına genişletti. Peki Backbone One – PlayStation Edition neler vadediyor?

Backbone One – PlayStation Edition fiyatı ve özellikleri

Android için PlayStation Edition, DualSense kontrol cihazından ilham alan bir tasarıma sahip. Klasik beyaz ve siyah renk düzenine sahip aksesuar, DualSense’in düğmeleriyle birebir bir görüntüye sahip. Joystick düzeni DualSense’ten biraz farklı olsa da, genel tasarım mobil oyuna göre geliştirildi.

Backbone One’ın açıklamasına göre kontrolcüde ayrı bir batarya bulunmuyor. Güç ihtiyacını akıllı telefondan alarak oyun sırasında daha hafif bir kullanım vadediyor. Ancak kullanıcılar isterse, PlayStation Edition’ı kullanırken akıllı telefonu şarj edebilir.

En hızlı Android telefonlar belli oldu! İşte sıralama

Ek olarak kontrolcüde bir kulaklık jakı yer alıyor. Bu, kulak jakına sahip olmayan telefonların da kablolu kulaklık kullanmasına izin veriyor. Ayrıca kontrolcüyle birlikte telefonun jak girişi kapanma derdi olmuyor.

PlayStation Edition, belirli platformlar veya oyun türleriyle sınırlı değil. Yani Android ve iOS’ta yer alan tüm oyunları destekleyerek gelişmiş bir oyun deneyimi sunuyor. Ancak şirket, PUBG Mobile ve Asphalt gibi oyunlar için otomatik optimizasyona sahip.

YouTube video

PlayStation Edition’ın göze çarpan özelliklerinden biri, Remote Play aracılığıyla PlayStation 4 ve 5 oyunlarıyla da uyumlu olması. Kullanıcılar, Remote Play ile PlayStation oyunlarını doğrudan Android telefonlarına yansıtabilir. iPhone kontrolcüsü 95 dolardan satışa sunulurken, Android sürümünün fiyatı açıklanmadı. Ancak kullanıcılara 1 aylık Google Play Pass aboneliği sunulacağı belirtildi.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz