Android ekran kapanma süresi nasıl ayarlanır?

1

Android cihazlar, kullanıcıların pil ömrünü korumak ve enerji tasarrufu sağlamak amacıyla belirli bir süre sonra otomatik olarak ekranlarını kapatma özelliğine sahip. Bu özellik hem tablet hem de akıllı telefonlarda bulunuyor. Bu içeriğimizde “Android ekran kapanma süresi değiştirme nasıl yapılır?” sorusunu cevaplandırdık.

Android ekran kapanma süresi değiştirme nasıl yapılır? Adım adım

Ekran kapanma süresini, kendi kullanımınıza göre değiştirebilirsiniz. Bu sayede, cihazınızı kullanmadığınız sırada enerji tüketimini minimize edererek, pil ömrünü de uzatmış olursunuz. O halde Samsung, Xiaomi, Redmi, Vivo, Huawei ve Realme marka Android telefonlarda ekran kapanma süresini değiştirmek için yapmanız gerekenlere geçelim.

Android ekran kapanma süresi değiştirme nasıl yapılır? Adım adım

Android telefonunuzda ekran kapanma süresini ayarlamak için şu adımları takip edin;

  • Adım 1: Ayarlar uygulamasını açın.
  • Adım 2: Ekran ve parlaklık sayfasına giriş yapın.
  • Adım 3: Otomatik ekran kapatma seçeneğine tıklayın.
  • Adım 4: Açılan panelden ekranın otomatik olarak kaç saniye sonra kapanacağını seçin.

İlginizi Çekebilir – Android uygulama silme veya devre dışı bırakma nasıl yapılır?

Bu adımları takip ederek Android telefonunuzdaki ekran kapanma süresini istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Enerji tasarrufu sağlamak ve şarj süresini artırmak istiyorsanız, ekranın daha kısa bir süre sonra kapanmasını tercih edebilirsiniz.

Şarj önemli değil ve ekran hemen kapanmasın diyorsanız da 30 dakikaya kadar süre seçeneği mevcut. Modelinize göre bu sürelerde farklılıklar olabileceğini belirtelim.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

  1. Merhaba, süre sınırlı seçenekler mevcut, fakat asla (kapanmasını istemiyorum) seçeneği mevcut değil. Bunun için ne yapabilirim. Teşekkürler.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz