Google Asistan’a elveda! Android’de Gemini dönemi başlıyor

0

Yeni bir rapora göre Google, ChatGPT benzeri yapay zekası Gemini’ı Android cihazlarda Google Asistan’ın yerini alacak şekilde genişletiyor. Daha önce şirket, Google Asistan’a alternatif olarak Android’de Gemini uygulamasını tanıtmıştı.

Google Asistan yerine Gemini kullanımı başlıyor

Google’ın, Arama uygulaması üzerinde Asistan yerine Gemini’ı kullanabilecekleri bir geçiş sunmayı planladığı ortaya çıktı. Şimdi güvenilir kaynaklar, Google Asistan’dan Gemini’a kalıcı olarak geçişin mümkün olduğunu dile getirdi.

Gemini’ın Android’de birincil ve tek yapay zeka olarak Asistan’ın yerini alacağı dile getirildi. Kullanıcıların uygulama veya Google uygulaması aracılığıyla yapay zekaya erişebileceği ifade edildi.

144 Hz ekranlı Realme GT Neo 6 için kritik gelişme!

Şu anda Android’de bir kullanıcı Gemini’ı seçtiyse, Asistan’dan geçiş yapmak için izin isteğini görmeyecek. Ancak yeni Gemini kullanıcıları için geçiş, bir yapay zekayı tamamen diğeriyle değiştirecek. Bu da Asistan’ın geri plana atılacağını gösteriyor.

Google, ChatGPT rakibini ilk olarak Google uygulaması içinde tanıtmayı amaçlıyordu. Ancak yapay zeka asistanını Gemini’ı tek başına sunmayı planlıyor gibi görünüyor. Asistan yerine kullanılacak Gemini, cihazda daha fazla yapay zeka özelliğinin kilidini açacak.

Gemini deneyiminin Android kullanıcıları için Google uygulamasında tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağı belirsizliğini koruyor. Ancak Gemini’ı Asistan ile birlikte kullanmak isteyen kullanıcılar için tam değişim hayal kırıklığı yaratabilir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz