Android için en iyi ücretsiz kamera uygulamaları (2023)

0

Kamera performansı, akıllı telefon kullanıcıları arasında oldukça önemli bir kriter olmaya devam ediyor. Android modelleri her geçen gün daha iyi kameralar ile sunuluyor olsa da, Google Play Store’da kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik bir dizi kamera uygulaması bulunuyor. İşte Android için en iyi ücretsiz kamera uygulaması.

En iyi Android kamera uygulaması hangisi?

Akıllı telefonların kameraları gelişmeye devam ediyor. Buna bağlı olarak sosyal medya fenomenlerinden gazetecilere kadar birçok sektördeki çalışan ise akıllı telefonlarına güveniyor. Peki Android için tercih edebileceğiniz en iyi kamera uygulamaları hangisi?

  1. Google Kamera
  2. Open Camera
  3. Adobe Photoshop Camera
  4. ProCamera
  5. VSCO

1) Google Kamera

Google’ın kendi Pixel telefonları için varsayılan olarak geliştirdiği Google Kamera, Android cihazlar için en iyi kamera uygulamalarından biridir. Kamera performansını artıran ve çarpıcı görüntüler yakalamayı sağlayan Gece Görüşü, HDR+ ve Süper Çözünürlüklü Yakınlaştırma gibi özellikleri ile dikkat çekiyor.

2) Open Camera

Open Camera ile profesyonel fotoğrafçılık deneyimi mümkün. Görüntünün ISO, pozlama, beyaz dengesi ve odak gibi çeşitli ayarlarını kontrol etmenizi sağlayan açık kaynaklı bir uygulamadır. Ayrıca RAW görüntü yakalamayı da destekliyor. Profesyonellik isteyen kullanıcılara manuel odaklama ve HDR gibi destekler sunuyor.

3) Adobe Photoshop Camera

Photoshop Camera, Adobe firmasının sunduğu hazır ayarlara sahip bir kamera uygulamasıdır. Kamera ayarlarıyla uğraşmak istemeyen, hazır efektler ile fotoğraflarını canladırmayı arzulayan kullanıcılara hitap ediyor. Odak, pozlama, ISO, beyaz dengesi ve deklanşör hızı için elle ayarlanabilir kontrollere yer veriyor.

4) ProCamera

ProCamera ile sunulan otomatik ayarlar üzerinden istediğiniz efektlerde fotoğraflar çekebilirsiniz. Ancak uygulamanın temel hedefi profesyonel fotoğrafçıları hedefliyor. Odak, pozlama, ISO, beyaz dengesi ve deklanşör hızı gibi ayarlara sahip. Diğer uygulamalara benzer şekilde RAW görüntü formatını da destekliyor. Ek olarak, çift lens desteği ve ağır çekim video kaydı gibi özelliklere sahip.

5) VSCO

Popüler fotoğraf platformu VSCO, aynı zamanda bir kamera uygulamasına da sahip. Profesyonel fotoğrafçılıktan daha çok hazır ayarlarıyla öne çıkıyor. Çarpıcı filtreleri ve düzenleme araçlarıyla Instagram kullanıcıları arasında oldukça popüler. Ancak isterseniz odak, pozlama ve beyaz dengesi için manuel kontrollere de yer veriyor.

Android cihazlar için sunulan kamera uygulamalarından sadece birkaçı bu şekilde. Google Play Store’da daha birçok ücretsiz uygulama olduğunu ve ihtiyaçlarınıza göre test edebileceğinizi hatırlatalım.

Peki sizce en iyi Android kamera uygulaması hangisi? Yorumlarda düşüncelerinizi belirtebilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz