Android için WhatsApp güncellendi: İşte yeni emojiler!

0

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, Android sürümünde yeni bir güncelleme yayınladı. Çok daha eğlenceli mesajlaşma deneyimi vadeden platform, 21 yeni emoji alıyor. Beta kullanıcılarına sunulan güncellemeyle birlikte Unicode 15.0’ın getirdiği yeni emojileri test etmek mümkün. İşte Android için WhatsApp’ın tüm yenilikleri

Yeni WhatsApp Android sürümü ile Unicode 15.0 emojileri geliyor

Meta’nın sahibi olduğu mesajlaşma platformu WhatsApp, belirli beta kullanıcılarına yeni bir emoji seti sundu. Uygulama, Android’deki en son beta güncellemesine 21 yeni emoji ekleyerek Unicode 15.0 emojilerini almaya devam ediyor. Bu emojiler şu anda sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanılabiliyor. Ancak platform, önümüzdeki günlerde daha fazla kullanıcıya açılacağını söyledi.

Kullanıcılar, Google Play Store’dan Android için en son WhatsApp beta 2.23.5.13 güncellemesini indirerek bu emojilere erişebilir. WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntüsüne göre, WhatsApp’ta artık eriyen yüz, ısıran dudak ve selam veren yüz dahil olmak üzere çeşitli emojileri gönderebilirsiniz.

21 emojiye ek olarak WhatsApp, kullanıcıların bilinmeyen numaralardan gelen aramaları sessize almalarını sağlayacak yeni bir özellik üzerinde de çalışıyor. Bu özellik, WhatsApp beta 2.23.5.13 ile sunulmadı. Ancak kullanılabilir olduğunda, Ayarlar menüsünde bir ‘Bilinmeyen arayanları sustur’ seçeneğinin ekleneceği ifade edildi.

Bu sayede kullanıcılar, rehberinde kayıtlı olmayan telefon numaralarından gelen WhatsApp çağrılarını otomatik olarak kapatabilecek.

YouTube video

Platformun yeni gizlilik özelliği, WhatsApp üzerindeki dolandırıcılık girişimlerini ortadan kaldırma çabalarının bir parçası. Ancak kullanıcılar, arama listesinde ve bildirim alanında görüleceğinden dolayı, bilinmeyen arayanı tekrardan çaldırabilir. İsterse de numarayı doğrudan engelleyebilir.

ShiftDelete.Net’in haberine göre, gruplar için de benzer bir özellik sunulacak. Buna göre kullanıcılar, gruplarda yer alan ve kayıtlı olmayan numaralar yerine hesabın sahibinin ismini görecek. Böylece gruplardaki kişilerin kim olduğu daha net belli olacak.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz