Android kullanıcılarını kıskandıran iPhone 15 özellikleri

2

Apple, 12 Eylül tarihinde iPhone 15 modellerini görücüye çıkardı. Tasarım ve kamera tarafında önemli yeniliklere sahip olan akıllı telefonlar, Android kullanıcılarının da radarına girmeyi başardı. Peki iPhone 15 ile gelen en iyi özellikler neler? İşte Android kullanıcılarının da seveceği iPhone 15 yenilikleri.

En iyi iPhone 15 özellikleri

Eylem düğmesi

Dikkat çeken yeniliklerin başında iPhone 15 Pro ve Pro Max’te bulunan “Eylem” düğmesi oldu. Bu özelleştirilebilir kısayol butonu, kameradan sessize almaya kadar farklı işlevler için kullanılabilecek. Ayrıca desteklenecek uygulamaların sayısının artmasıyla, çeviri veya oyunlar için kullanılabileceği düşünülüyor.

İlginizi Çekebilir – OnePlus, iPhone 15 üzerinden Apple’ı küçümsedi: 2015’ten beri…

Titanyum kaplama

Hafif ama sağlam titanyum kaplamaya yer veren iPhone 15 Pro gövdesi, amiral gemisi modelleri için yeni bir standart belirliyor. Bu durum, Android üreticilerinin de daha dayanıklı cihazlar için titanyum kaplamayı benimsemesinin önünü açıyor. Son söylentiler, Xiaomi 14’ün titanyuma yer vereceğini gösterdi.

Yapay zeka destekli gürültü engelleme

Apple tarafından “Ses Yalıtımı” olarak adlandırılan yeni özellik, telefon görüşmelerini daha net hale getirecek. Gürültü engelleme teknolojisinin yeni bir versiyonu olan bu özellik, konuşma sırasında arka plandaki sesi azaltacak. Google’ın Pixel cihazlarda gürültü engelleme sunduğunu belirtelim.

Konsol oyunları iPhone 15 Pro’larda oynanabilecek

Apple, A17 Pro işlemcisinden güç alan yeni iPhone 15 Pro modellerinin güçlü oyunları destekleyeceğini açıkladı. Bu yapımlar arasında Resident Evil Village, Resident Evil 4 Remake ve Assassin’s Creed: Mirage yer alıyor. Bu durum, Android ile olan oyun rekabetini kızıştıracak gibi görünüyor.

Peki siz iPhone 15 ve Android rekabeti hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


2 YORUMLAR

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz