Android telefonda PS5 ve PS4 oyunları nasıl oynanır?

1

Uzaktan Oynatma (Remote Play), oyun dünyasının en önemli özelliklerinden biri olmaya devam ediyor. Oyun konsollarını mobil cihazlara getiren uygulamalar ise günden güne popülerleşiyor. Peki PlayStation 5 ve PlayStation 4 konsoluna uzaktan erişme fırsatı veren Android için PS Remote Play nedir ve nasıl kullanılır?

PS Remote Play ile Android’den PS5 ve PS4 konsolunuza erişin

PlayStation 5 oyunlarını mobil cihazınızda oynamak istiyorsanız hem Android hem de iOS işletim sisteminde resmi PlayStation uygulamasını kullanabilirsiniz. PS Remote Play sayesinde Android cihazlarınıza PS5/PS4 oyunları bağlayabilirsiniz. Ayrıca DualSense kontrolcüsünü de telefon ile eşleştirebilersiniz.

Uygulama, açık ve internete bağlı olduğu sürece PS5 konsolunuzu otomatik olarak algılayacaktır. Android’de PS Remote Play kullanmak için yapmanız gerekenler şu şekilde:

  • Adım 1: PS5 ayarlarınızı açın.
  • Adım 2: Sistem > Güç Tasarrufu > Dinlenme Modunda Kullanılabilen Özellikler > İnternete Bağlı Kal’ı ve Ağdan Açmayı Etkinleştir’i seçin.
  • Adım 3: PS Remote Play’de PSN hesabınızla oturum açın. PS5’e bağlı olan hesabı kullandığınızdan emin olun.
  • Adım 4: Uygulama, yakındaki kullanılabilir konsolları aramaya başlayacak.

Eşleştirmeyi yaptıktan sonra PS Remote Play, PS5 veya PS4 konsolunuza otomatik olarak bağlanacak. Uygulamanın, dokunmatik kontroller için ekran düğmelerine sahip olduğunu belirtmek gerekiyor. Ancak Bluetooth ile Dualsense kontrolcüsünü bağlayarak oyun deneyiminizi artırabilirsiniz.

YouTube video

PS Remote Play’i bir mobil cihazda kullanmanın çok fazla veri kullanabileceğini unutmamak gerekiyor. Bu nedenle mümkünse Wi-Fi ağına bağlanmanızı tavsiye ediyoruz. Resmi uygulamayı bu bağlantıdan indirebilirsiniz.

Siz okuyucularımız PS Remote Play Android uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz