Android sistem güncellemesi nasıl yapılır?

0

Akıllı telefon üreticileri kendi modelleri için sürekli olarak güncelleme yayımlıyor. Bu güncellemeler, yepyeni özellikleri de beraberinde getiriyor. Peki Android sistem güncellemesi nasıl yapılır? İşte adım adım anlatım!

Android sistem güncelleme yapma adımları (Adım adım)

Android için yayımlanan güncellemeler çoğu zaman yeni özellikler kazandırıp yararlı olsa da, bazen performans düşüşlerine de sebep olabilir. Bu noktada cihazın teknik özellikleri oldukça önem arz ediyor.

Android sistem güncellemesi yapma (Adım adım)

Örneğin akıllı telefonunuzun özellikleri düşük seviyede ise yeni güncellemeler yapıldıktan sonra önemli seviyede performans kaybı yaşayabilirsiniz. Bunun nedeni, cihaz kaynaklarının yazılıma karşı yetersiz kalması. Bu sebepten ötürü güncellemeyi yapmadan önce iki defa düşünmenizde fayda var.

İlginizi Çekebilir – Android sürümü nasıl öğrenilir? (Adım adım)

Fakat tüm bunlara rağmen güncellemeleri düzenli şekilde yapmak oldukça önem arz ediyor. Bunu yalnızca yeni özellikler olarak düşünmemekte fayda var. Zira güvenlik de önemli bir konu.

Android telefonunuzun güvenliğini güncel tutabilmek için güncellemeleri sürekli olarak yapmanızda fayda var. O halde resimli şekilde Android güncelleme yapma adımlarına geçelim.

Android sistem güncellemesi yapma (Adım adım)

Android sistem güncellemesi yapmak için şu adımları takip edin;

  • 1. Adım: Telefonunuzdan Ayarlar uygulamasını açın.
  • 2. Adım: Cihaz hakkında bölümüme giriş yapın.
  • 3. Adım: Mevcut yazılım sürümü yazısının üzerine dokunun.

Bu kısımdan herhangi bir güncelleme mevcut olup olmadığını görebilirsiniz. Yukarıdaki adımların telefondan telefona değişebileceğini de belirtelim.

Eğer ki bir güncelleme var ise önce indirip, sonrasında kurulumu yapabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Kurulum sırasında teknik bir bilgiye ihtiyacınız olmadığını aklınızda bulundurmanızda fayda var; yalnızca beklemeniz gerekiyor.

Android sistem güncellemesi yapma (Adım adım)

Android güncellemesi yapmanın faydaları:

  • Cihaza yeni özellikler kazandırır.
  • Performans artırıcı değişiklikler.
  • Güvenlik seviyesini yükseltir.
  • Çeşitli sistem açıklarını kapatır.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Android güncellemelerini sürekli olarak yapıyor musunuz? En son ne zaman yeni güncelleme aldınız? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz