Android telefon özellikleri nasıl öğrenilir?

0

Android telefonunuzun özelliklerini görmek isteyebilirsiniz. Zira bazen unutabilirsiniz, bu gayet normal bir durum. Bizler de bu içeriğimizde ‘Android telefon özellikleri görme nasıl yapılır?’ sorusunu cevaplandırdık.

Android telefon özellikleri görme nasıl yapılır?

Android telefonun teknik özelliklerini öğrenmek oldukça basit. Öyle ki bunun için yalnızca birkaç adımı takip etmeniz yeterli. Bizler de bu adımlardan bahsedeceğiz ve telefonlar ile ilgili çok fazla bilgi sahibi olmasanız bile kolayca yapabilirsiniz.

Android telefon özellikleri görme nasıl yapılır?

Android telefon özelliklerine bakmak istediğinizde cihazın adı ve tam modeli, işletim sistemi, işlemci, batarya kapasitesi, depolama alanı, RAM, ekran boyutu, ön ve arka kameraların özelliklerini öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir – Android sürümü nasıl öğrenilir? (Adım adım)

Android telefonunuzun özelliklerini görebilmek için şu adımları takip etmelisiniz;

  • Adım 1: Telefonunuzdan Ayarlar uygulamasını açın.
  • Adım 2: Cihaz/telefon hakkında kısmına giriş yapın.

Bu sayfadan Android telefon özelliklerini görebilmek mümkün. Bunun yanı sıra cihazınızın teknik özelliklerini daha detaylı şekilde görebilmek için GSMArena gibi mobil odaklı web sitelerinden de araştırma yapabilirsiniz.

Telefon özellikleri arasından işlemcinin ve RAM‘in ne olduğu bilinemiyor. Bunu da açıklayalım. Cihazın kalbi olan işlemci, tüm birimleri koordine etmek ve tüm işlemleri gerçekleştirmekten sorumludur. RAM ise verileri geçici olarak saklayan donanımdır. Kısaca bu şekilde ne olduklarını açıklayabiliriz.

Android telefon özellikleri görme nasıl yapılır?

Bundan birkaç yıl önceki akıllı telefonlar, 3-4 GB RAM ile yüksek performansta çalışabiliyorken, günümüzde ise bu oldukça yetersiz kalıyor. Zira Android işletim sistemi, tek başına 1.5 GB ila 2 GB civarı bellek kaynak tüketiyor.

Bu, yeni özellikler geldikçe daha da yükseliyor. Bu bağlamda RAM’in fazla olması, cihaz performansı için oldukça önem arz ediyor. Tabii bellek kadar işlemcinin de önemli olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu içeriğimizde ‘Android telefon özellikleri görme nasıl yapılır?‘ sorusunu cevaplandırdık. Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz