iPhone 14 Pro Max’in 5 katı: 32GB RAM’li Android telefonlar geliyor!

0

OnePlus Ace 2 Pro ve Redmi K60 Ultra gibi 24GB RAM’li modeller geride kalabilir. Yeni raporlar, Android üreticilerinin 32GB RAM kapasitesine sahip akıllı telefonları test etmeye başladığını ortaya koydu. Bu bellek miktarı, günümüzün mobil uygulama ve oyun gereksinimlerini fazlasıyla karşılıyor. Hatta birkaç yıl öncesine kadar bu miktar, depolama alanını temsil ediyordu.

32GB RAM kapasitesine sahip ilk Android telefon hangisi olacak?

Çin’den gelen son bilgilere göre, büyük üreticilerin 32GB RAM’e sahip prototipleri değerlendirdiği belirtildi. Hangi markalar olduğu bilinmese de, Xiaomi ve OnePlus’ın ön planda olduğunu belirtelim. Her iki marka bir süre önce 24GB RAM’li telefonlar (Ace 2 Pro ve Redmi K60 Ultra) duyurdu.

Günümüzde çoğu modern Android amiral gemisi 8GB ila 12GB arasında RAM içeriyor. Bu bellek kapasitesi, çoklu görev ve oyun performansı için fazlasıyla yeterli. Karşılaştırma yapmak gerekirse, birçok tablet ve bilgisayarlar bile hala 8GB ila 16GB bellekten güç alıyor.

İlginizi Çekebilir – Redmi K70 Pro kamera özellikleri ortaya çıktı

Bu kadar yüksek miktarda RAM’ler ise akıllı telefonların yapay zeka özellikleriyle ilgili görülüyor. Gerçek zamanlı dil çevirisi ve konuşma gibi özelliklerin devreye alınacak olmasıyla, büyük sinir ağlarının eğitilebilmesi için bol miktarda belleğe ihtiyaç duyulacak.

Ancak RAM kapasitesinin büyümesiyle birlikte, işlemci ve bataryanın kullanımı da artıyor. Arka planda boşta bekleyen bellek yongaları güç çekmeye devam ettiği için pil ömrünü azaltabilir.

YouTube video

32GB RAM bugünün ihtiyaçları için oldukça fazla görünse de, akıllı telefonların giderek bilgisayarların yerini alma rolünü vurguluyor. Öte yandan, en güçlü iPhone 14 Pro Max’in 6 GB RAM’den güç aldığına dikkat çekelim.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz