Android TV, merakla beklenen özelliği alıyor!

0

Google, son aylarda akıllı televizyonlar için odağını Google TV platformuna çevirdi. Ancak Android TV daha uzun süredir piyasada ve birçok televizyonun Android TV altyapısında çalışıyor. Android TV arayüzünde yapılan son güncellemeyle birlikte birden fazla profil kullanmak mümkün hale geldi.

Android TV için Profiller sekmesi erişime açıldı

Android TV ve Google TV ile ilgili en büyük sorunlardan biri, gerçek bir kullanıcı profiline izin vermiyor olmasıydı. Aynı TV’yi birden çok kişi kullandığında, önerileri kişiselleştirmek veya birinin oturum bilgilerinin başka kullanıcıyla karıştırılmamasının sağlamak oldukça zordu.

Google TV destekli en yeni Chromecast modellerinde kullanıcı hesabı değiştirmek mümkün olsa da, bu, yaygın bir özellik değil. Ancak Android TV’de işler değişiyor gibi görünüyor. Android TV’ye eklenen yeni bir özellik ile tek adımda hesap değiştirmek mümkün olacak.

Android TV’lerin sağ üst köşesinde beliren yeni simge, profil değiştirmeye izin veriyor. Bu güncelleme sayesinde kullanıcılar, akıllı televizyonlarındaki birincil Google hesabını değiştirebilir.

Yine de, ilk bakışta kullanışlı bir özellik gibi görünse de, göründüğü kadar başarılı değil. Android TV sahipleri, yalnızca TV’de kullanılan birincil Google hesabının değiştiğini ifade etti. Yani YouTube veya Play Store gibi uygulamalarda aynı Google hesabı kullanılmaya devam ediyor. Ancak hesap değiştirici sayesinde ana ekrandaki önerileri değiştirmek mümkün.

Android TV veya Google TV’de şimdilik “gerçek” bir kullanıcı profili sistemi bulunmuyor. Bu yüzden başka seçenekleri de göz ardı etmemek lazım. Örneğin Apple TV ve Roku gibi bazı platformlar, tek tıkla tüm profili değiştirme imkanı sunuyor. Bu, birden çok kişinin kişiselleştirilmiş bir TV deneyimi yaşamasına olanak tanıyor.

Peki siz Android TV profil güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz