Android’den Windows’a dosya taşımada yeni dönem!

1

Android ve Windows cihazlar arasında dosya transferi yapmak kolaylaşıyor. Android akıllı telefonlarda yeni nesil dosya paylaşımı sağlayan Nearby Share (Yakındakilerle Paylaş) artık Windows için de kullanılabilecek. Google, Windows için dosya paylaşımını kolaylaştırmayı vaat eden Nearby Sharing’in beta sürümünü başlattı.

Google, Yakındakilerle Paylaş Beta’yı Windows için açtı

Yakındakilerle Paylaş, Android cihazlarda dosya transferinin hızlı bir yolu olarak ilk kez 2020’de ortaya çıktı. Duyurulduğundan bu yana uygulama; telefonlar, tabletler ve Chromebook’lar dahil olmak üzere yaklaşık üç milyar aktif Google cihazında kullanıma açıldı. Yazılım devi, uygulamanın kullanılabilirliğini Windows’a genişletti.

Google’ın Yakındakilerle Paylaş Beta uygulaması, cihazlar arasında dosyaları e-postayla göndermeye bir alternatif olmayı amaçlıyor. Başlıca güvenlik ve gizlilik göz önünde bulundurularak sunuldu. Uygulama, Windows 10 ve Windows 11 ile uyumlu olacak.

Kullanım detayları henüz belli olmasa da; fotoğraf, video veya belge göndermek mümkün olacak. Yakındakilerle Paylaş uygulamasına sürükle-bırak şeklinde veya dosyaya sağ tıklayarak “Yakındakilerle Paylaş ile Gönder” seçeneğiyle olacağı ifade edildi. Açılan listeden hangi Android cihazlarla paylaşmak istediğinizi seçebilirsiniz.

Ayrıca dosyaları, ortak Google hesabı açık olan cihazlar arasında göndermek daha hızlı olacak. Yani her iki cihaz da aynı Google hesabında oturum açtığı sürece, ekran kapalı olsa bile dosya aktarımı otomatik olarak kabul edilecek.

YouTube video

Android cihazınızdan bilgisayarınıza paylaşım yapmak için tek yapmanız gereken Nearby Share Beta uygulamasının Windows 10 veya Windows 11’da çalıştırmak. Ardından göndermek istediğiniz içerikte Paylaş’a dokunabilir ve mevcut cihazlar arasından Windows bilgisayarı seçebilirsiniz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

  1. önemli olan uygulama kurmadan yapabilmek. illa bir uygulama kuracaksak herkes kendi kullandigi cihazin yaziliminj kurar zaten. ben arkadasimin bilgisayarina hizlica dosya gondermem gerektiginde once dur su uygulamaui indir deyip onu bekleyemem. google microsoft anlasin bitsin gitsin

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz