Android’de Xbox uygulamasına tarihi güncelleme!

0

Microsoft, iOS ve Android için Xbox uygulamasına dokunmatik kontrol desteği ekledi. Bu da Xbox kullanıcılarının mobil oyun deneyiminin gelişeceği anlamına geliyor. Şu anda beta aşamasında olan dokunmatik kontroller, oyuncuların Xbox’ı uzaktan yönetmesine ve gamepad’e ihtiyaç duymadan akıllı telefonda oyun oynamaya olanak tanıyor.

Android için Xbox uygulamasına dokunmatik kontrol ekleniyor

Dokunmatik kontroller, Microsoft’un Xbox Cloud Gaming hizmetine kolay şekilde erişim sağlanacağı anlamına geliyor. Xbox oyuncuları oyunları doğrudan konsollarından dokunmatik kontroller ile açabiliyor. Böylece mobil cihazlarda Xbox oyunları oynarken gamepad’e olan gereklilik ortadan kalkıyor.

Microsoft, yeni dokunmatik kontrollerin kullanıcı testlerine göre mobil oyun deneyimini arttırdığını söyledi. Özellikle uzaktan oyun için Bluetooth cihazlarına yönelik geliştirildiğini ifade etti. Microsoft, kendi istatistiklerine göre, Xbox Cloud Gaming’deki oyuncuların yaklaşık yüzde 20’si yalnızca dokunmatik kontrollere geçiş yapmış durumda.

İlginizi Çekebilir – Apple Watch’a rakip olacaktı! Dev marka akıllı saat işini bırakıyor

Şirket, Hades, Minecraft Dungeons ve Yakuza: Like a Dragon gibi popüler oyunlara dokunmatik kontrol entegrasyonu getirdiğini ifade etti. Ancak bu kontrollerin şu anda test aşamasında olduğunu hatırlatalım.

Dokunmatik kontrollerin kullanıma sunulması, yaklaşık iki bin kişinin işten çıkarıldığı Activision-Blizzard hamlesi sonrasında geldi. Microsoft ayrıca oyun bölümlerinde organizasyonel değişikliklere giderek binlerce kişiyi daha kovacak.

Microsoft Gaming Başkanı tarafından yapılan işten çıkarma açıklamasının ardından Blizzard Başkanı Mike Ybarra ve Blizzard’ın Baş Tasarım Sorumlusu Allen Adham da şirketten ayrılma kararı verdi.

Siz ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz