Apple uyardı: iPhone 15 için Android kablosu kullanmayın!

0

USB-C bağlantı noktasına sahip iPhone 15 serisi nihayet satışa çıktı. Çin’den gelen haberlere göre bazı Apple Store çalışanlarının, iPhone 15 sahiplerine şarj kablosu konusunda bazı uyarılarda bulunduğu aktarıldı. Buna göre, Android üreticileri tarafından geliştirilmiş USB-C kablolarını kullanmamalarını tavsiye ettiği belirtildi.

Apple, iPhone 15 serisinde Android kablosu uyarısında bulundu

Apple Store mağazalarındaki çalışanlardan gelen öneri, iPhone 15’in piyasaya sürülmesiyle birlikte geldi. Bildiğiniz üzere bu yılki modeller ile, iPhone tarihinde ilk kez USB-C bağlantı noktasına geçilerek Lightning’e veda edildi.

iphone android kablosu

USB-C’ye geçiş ise iPhone 15 serisinin Android telefonlar ile aynı kabloyu kullanma olanağı sağlıyor. Ancak Apple’ın, diğer üreticilerin kablo kalitesi konusunda endişeleri var gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir – iPhone 15’e taş çıkartacak: Google Pixel 8’in efsane kamerası sızdı!

Mağaza çalışanları tarafından verilen bu uyarının ardındaki teknik neden tam olarak açıklanmadı. Fakat Apple ve Android cihazlar için tasarlanan USB-C kabloları arasında pin hizalaması gibi farklılıklar olabileceği tahmin ediliyor. Küçük farklılıklar ise şarj verimliliğini etkileyebilir ve cihazın ısınmasına yol açabilir.

Apple’dan henüz kablo uyumluluğuna ilişkin resmi bir açıklama gelmedi. Ancak mağazada yapılan uyarılar, iPhone 15 sahiplerini üçüncü taraf seçenekler yerine Apple markalı kabloları satın almaya teşvik ediyor gibi görüyor. 60W USB-C Şarj Kablosu (1 metre) Apple Store 620 TL’den satılıyor.

iphone 15 ozellikleri

iPhone 15 için Android kablosu uyarısının Çin’e özel olup olmadığı belirsiz. Ancak Asya pazarında sahte ürünlerin bir hayli popüler olduğunu düşünürsek, Apple’ın uyarılarda bulunması mantıklı görünüyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz