Apple, iPhone kullanıcılarını Android’e taşıyor!

0
android iphone

Apple, AB’nin Dijital Piyasalar Yasasına (DMA) uyum sağlamak amacıyla iPhone kurallarını önemli ölçüde genişletti. Bu genişlemelerin bir yenisi ise iPhone ve Android arasında dosya transferi oldu. iPhone’dan Android’e geçişi Avrupa’da daha özelleştirilebilir hale getireceğini açıkladı.

Apple, iPhone-Android veri aktarım aracı sunacak

Apple, yeni bir uyumluluk belgesinde, 2025’e kadar AB’deki iPhone modelleri için birkaç değişikliği özetledi. Bu değişiklikler arasında kullanıcıların önceden yüklenmiş Safari tarayıcısını 2024 yılı sonuna kadar kaldırabilmeleri de yer alıyor. Apple ayrıca kullanıcıların aynı iPhone üzerinde farklı tarayıcılar arasında veri aktarımını kolaylaştırmak için “tarayıcı değiştirme çözümü” sunacak.

Ancak belki de en önemli değişiklik, Apple’ın iPhone kullanıcılarına yönelik “daha kullanıcı dostu” şekilde veri aktarım desteği olacak. Android’e geçiş aracının 2025’te piyasaya sürülmesi planlanıyor. Şirket, diğer üreticilerin veri taşıma seçeneklerini geliştirmeyi hedeflediğini söyledi.

İlginizi Çekebilir – Fiyat performans canavarı iQOO Pad 2’nin özellikleri ortaya çıktı

DMA kapsamında alınan yeni kurallar, Apple gibi büyük teknoloji firmalarını zorluyor. Büyük şirketler, platformlarını açmalı ve kullanıcılar için daha fazla seçeneğe izin vermeli. Apple’ın belgesinde değişikliklerin Avrupa ile sınırlı olup olmayacağı belirtilmezken, daha önceki kurallar yalnızca AB’de uygulanıyordu.

Bu hamleler, Apple’ın iPhone deneyiminde büyük ayarlamalar yaptığını gösteriyor. Ancak kişiselleştirilebilir seçeneklerin AB dışındaki kullanıcılara ulaşıp ulaşmayacağı henüz belli değil.

Peki sizin bu konu hakkındaki düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz