Oyun canavarı ASUS ROG Phone 7D geliyor! İşte özellikleri

0

Oyun ve performans odaklı akıllı telefon modelleriyle dikkat çeken Asus, yeni amiral gemisi serisinde hız kazandı. Tayvanlı şirket, ROG Phone 7 serisini piyasaya sürmek için hazırlanıyor. Yeni serinin ROG Phone 7, 7D ve 7 Ultimate’ı içermesi bekleniyor. Phone 7D modeli ise Geekbench veritabanında boy gösterdi. İşte Snapdragon 8 Gen 2 ve 16GB RAM ile dikkat çeken Asus ROG Phone 7D

Asus ROG Phone 7D, Snapdragon 8 Gen 2 ve 16GB RAM’den güç alacak

Geekbench’te görüntülenen ROG Phone 7D, önceki modele kıyasla önemli bir performans artışı sunacak. Listelemeye göre ROG Phone 7D, ‘kalama’ kod adlı bir anakartla Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden gücünü alacak. Qualcomm’un en güçlü işlemcisi, 3.19 GHz hızında çalışan birincil çekirdek ile toplam sekiz çekirdeğe yer veriyor.

Geekbench’teki verilere göre akıllı telefon 16 GB RAM’e sahip olacak, ancak resmi duyuruda daha fazla seçenek (8GB ve 16GB şeklinde) bekleniyor. Ayrıca ROG Phone 7D’nin kutudan Android 13 ile çıkacağı iddia ediliyor.

ROG Phone 7D’nin performans açısından dikkat çeken sonuçlar aldığını söylemek mümkün. Geekbench’in tek çekirdekli ve çok çekirdekli testlerinde sırasıyla 2012 ve 5697 puan aldı. Bu puanlar, cihazın üst düzey oyunlarda bile sorunsuz deneyim sunacağı anlamına geliyor. Ayrıca genel kullanım için de oldukça akıcı deneyim vadediyor.

ASUS ROG Phone 7 serisinin, 165Hz yenileme hızıyla gelecek bir AMOLED ekrana sahip olduğu söyleniyor. Tüm modellerin Snapdragon 8 Gen 2 yonga setinden güç alması bekleniyor. Ayrıca ilk modelin 256 GB’a kadar; 7 Ultimate’in ise 512 GB’a kadar depolama sunacağı düşünülüyor.

YouTube video

Asus ROG Phone 7 serisinin 2023’ün üçüncü çeyreğinde, Temmuz-Eylül ayları arasında, piyasaya çıkması bekleniyor. Kullanıcılarına üst düzey bir oyun deneyimi sunacak ROG Phone 7 serisinin Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise belirsiz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz