Bilgisayarla yarışacak! Oyun canavarı Asus ROG Phone 8 onaylandı

0

ASUS, oyun odaklı amiral gemisi ROG Phone 8 için ilk resmi bilgileri paylaştı. Teknoloji devi, kısa süre önce yayınladığı video ile ROG Phone 7 ve ROG Phone 7 Ultimate’in yerini ROG Phone 8’in alacağını doğruladı.

Asus ROG Phone 8 ne zaman çıkacak?

Akıllı telefonu özellikleri henüz belirsiz olsa da, ASUS ilk resmi görselleri paylaşmış oldu. ROG Phone 8’in serinin önceki modellerine kıyasla yeni bir tasarımla geleceği görülüyor. ROG Phone 7’nin ayrıntılı süslemeleri yerine daha minimalist bir arka panel yer alacak.

RGB aydınlatmalı ROG logosu se Phone 8 ile sunulacak. Arkadaki üçlü kamera modülü yatay şekilde yerleştirilmiş gibi görünüyor. Bu, önceki modellerin dikdörtgen ve dikey tasarımının değişeceğini gösteriyor. USB-C bağlantı noktası ve hava tetikleyicileri gibi özellikler ise bu modelde de bulunuyor.

İlginizi Çekebilir – Snapdragon 8 Gen 3, devasa batarya! Nubia Z60 Ultra tanıtım tarihi açıklandı

Daha önce ortaya çıkan sızıntılar, AI2401_A ve AI2401_D kod adlı en az iki ROG Phone 8 modelinin geleceğine işaret etti. Her ikisinin de Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alacağı bildirildi. AI2401_D varyantının 24 GB RAM içerdiği ve bu da ROG Phone 8 Ultimate olabileceğini gösteriyor.

Öte yandan ROG Phone 8 Ultimate’in 3C sertifikasını incelediğimizde, Phone 7 Ultimate modelindeki gibi, 65 W kablolu şarj desteği olacağını görüyoruz. Bu şarj hızı Realme veya Vivo modellerindeki kadar yüksek olmasa da, günümüz için yeterli.

ASUS resmi çıkış tarihi konusunda henüz açıklamada bulunmadı. Ancak daha önceki bilgiler 2024’te tanıtılabileceğini gösterdi. Bu da yılın ilk bombası olacağı anlamına geliyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Akıllı telefondan beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz