Mobil oyuncular buraya! ASUS ROG Phone 8 ve 8 Pro performans testinde

0

Teknoloji dünyasında oyuncu ekipmanlarıyla adından söz ettiren ASUS, mobil tarafta ise oyuncular için piyasaya sürdüğü ROG Phone akıllı telefonları ile faaliyet gösteriyor. Bu kapsamda ürün yelpazesini sürekli olarak genişleten marka, yakın zamanda ise yeni ROG Phone 8 serisi ile sahne alacak. Son olarak ASUS ROG Phone 8 ve ROG Phone 8 Pro, Geekbench performans testinde görüntülendi.

ASUS ROG Phone 8 serisi, Geekbench performans testinde!

ASUS ROG Phone 8 ve Phone 8, Geekbench veri tabanında görüntülendi. Bilmeyenler için Geekbench, bir cihazın işlemci ve bellek performansını test etmek için kullanılan bir yazılımdır. Telefonun gerçekleştirdiği işlemlerin hızını ve verimliliğini ölçen bu yazılım, cihaza bir puan verir.

Geekbench raporlarına baktığımızda ise ASUS ROG Phone 8’in tekli ve çoklu çekirdekli testlerde sırasıyla 2.213 ve 7.048 skor elde ettiğini görüyoruz. Bu puanlar ROG Phone 8 Pro’da ise sırasıyla 2.271 ve 7.360 şeklinde.

İlginizi Çekebilir – 1.5K ekran ve OIS kamera! Vivo X100 global lansmanı için tarih ortaya çıktı

ASUS ROG Phone 8;

  • Tek Çekirdek Performansı: 2,213 puan
  • Çoklu Çekirdek Performansı: 7,048 puan

ASUS ROG Phone 8 Pro;

  • Tek Çekirdek Performansı: 2,271 puan
  • Çoklu Çekirdek Performansı: 7,360 puan

Raporları incelemeye devam ettiğimizde her iki modelin de Android 14 işletim sisteminde çalışacağını görüyoruz. ROG Phone 8‘in 16 GB, Phone 8 Pro‘nun ise 24 GB RAM‘e sahip olacağı bilgisi mevcut.

ÖzellikROG Phone 8ROG Phone 8 Pro
RAM:16 GB22 GB
İşletim Sistemi:Android 14Android 14

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? ROG Phone 8 serisinden beklentileriniz neler? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz