Snapdragon 8 Gen 3’lü oyun canavarı: Asus ROG Phone 8 Ultimate geliyor!

0

Asus, oyuncu odaklı akıllı telefon serisi ROG Phone’u genişletmeye hazırlanıyor. Asus ROG Phone 8 Ultimate, lansman etkinliğinin bir sinyali olarak Çin’de sertifikalandırıldı. Snapdragon 8 Gen 3’ten gücünü alacak akıllı telefon neler vadediyor?

Asus ROG Phone 8 Ultimate lansman tarihi ne zaman?

Çin’deki 3C sertifika listesine göre ROG Phone 8 Ultimate; ASUS_AI2401_A model numarasını taşıyacak. Bu da kısa süre önce Geekbench’te görünen model numarasıyla eşleştiği anlamına geliyor. Sertifika, cihazın 65W hızlı şarjı destekleyeceğini ve selefiyle aynı şarj hızını koruyacağını gösterdi.

65W hızlı şarjın yanı sıra, ROG Phone 8 Ultimate’in 5G bağlantısı sunacağını da doğruluyor. Sertifika belgelerinde başka bir özellik açıklanmadı, ancak daha önceki sızıntılardan önemli detayları biliyoruz.

İlginizi Çekebilir – OnePlus 12’nin küresel versiyonu için umutlandıran gelişme!

Geekbench’te yapılan kıyaslamalar ROG Phone 8 Ultimate’in Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 platformuna sahip olacağını gösterdi. Listeler akıllı telefonun 16 GB RAM ile geleceğini ve kutudan Android 14 ile çıkacağını ortaya koydu.

Geekbench’te görülen ROG Phone 8 Ultimate, tek çekirdekli ve çok çekirdekli testlerde sırasıyla 2213 ve 7048 puan almıştı. Bu da selefine göre kayda değer bir performans artışı yaşayacağı anlamına geliyor.

3C sertifikasının alınmasıyla birlikte, yeni nesil amiral gemisinin tanıtımı da yaklaşmış gibi görünüyor. Ancak Asus’un herhangi bir lansman tarihi vermediğini hatırlatmak gerekiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz