Asus, telefon pazarından çekiliyor mu? Resmi açıklama geldi

0

Geçtiğimiz hafta ortaya çıkan bir iddia, Asus Zenfone markasının sonlandırılacağını ortaya koydu. Hatta bu kapsamda Zenfone ekibini dağıtan şirketin, akıllı telefon çalışmalarındaki tüm odağını ROG Phone’a yönlendireceği söylendi. Ancak Asus’tan gelen açıklamaya göre Zenfone serisinin sonlandırılacağı iddiası doğru değil.

Asus: Zenfone 10, serinin son modeli olmayacak

Asus bugün yaptığı kısa açıklamada, Zenfone serisiyle ilgili ortaya atılan iddiaları yalanladı. Zenfone 10’un serinin son modeli olacağı yönündeki söylentilerin asılsız olduğunun altını çizdi.

Konuyla ilgili Asus sözcüsü paylaştığı demeçte, “Zenfone 10’un serinin son nesli olacağı ve Zenfone ürün hattının kapatılacağı yönündeki söylentileri yalanlamak istiyoruz. Bunlar doğru değil. Telefon için iki ana ürün hattı üzerinde çalışmaya devam edeceğiz: ROG Phone ve Zenfone” dedi.

İlginizi Çekebilir – Asus’tan şok hamle: Telefon pazarından çekiliyor!

Zenfone serisi, 2014 yılında tanıtıldığından bu yana Asus’un akıllı telefon segmentinin yapı taşı markalarından biri haline geldi. Zenfone 10 modeli ise geçtiğimiz aylarda satışa çıkan kompakt bir modeldi.

Zenfone markasının ülkemizde resmi olarak satışta olmadığını belirtelim. ROG Phone ve Zenfone gibi modelleri, ithalatçı garantisi yoluyla üçüncü taraf tedarikçilerden satın alabilirsiniz.

Söylentilerin yalanlanmasıyla birlikte, Asus’un Zenfone markasını terk etme planının olmadığı anlaşılıyor. Şirketin 2024 yılında amiral gemisi seviyesinde yeni modeller sunması bekleniyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Asus’un telefon pazarından çekilmemesi doğru bir hamle mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın…


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz