Dynamic Island özelliğine sahip ilk Android telefon ortaya çıktı! (Video)

0

Akıllı telefonlar, güç geçtikçe daha da gelişiyor ve yeni teknolojileri bir arada sunuyor. Bunlardan birisi de Apple’ın iPhone 14 serisi ile hayatımıza soktuğu Dynamic Island. Bu özellik hem iOS hem de Android tarafında oldukça beğeni topladı. Hatta bazı geliştiriciler, Android’de Dynamic Island çalıştırmak için uygulama geliştirdi. Şimdi ise görünen o ki bu özellik, Android akıllı telefon şirketlerinin de dikkatini çekti. Öyle ki Realme’nin Dynamic Island’a sahip yeni modeli ortaya çıktı.

Realme’nin Mini Capsule özelliği ortaya çıktı!

Realme yöneticilerinden Madhav Sheth, yakın zamanda Twitter üzerinden Realme C serisinin yeni modeline ait bir resim paylaştı. Bu görselde, telefon ekranında Dynamic Island benzeri bir özelliğin yer aldığı görüldü. Sheth’in paylaşımının ardından Dynamic Island Android telefonlara mı geliyor sorusu akıllara geldi. İlgili gönderi şu şekilde;

Android telefonda Dynamic Island

Madhav Sheth, bu gönderiyi kısa süre sonra hesabından sildi. Geçtiğimiz saatlerde ise sektörde sızıntıları ile bilinen OnLeaks, Mini Capsule özelliğinden ilk videoyu paylaştı. Yakından baktığımızda telefon şarja takıldığında genişleyen, Mini Capsule adı verilen dinamik adayı görüyoruz.

Xiaomi 13 Pro, Geekbench’te görüntülendi!

Mini Capsule, şarj esnasında Kaç W ile şarj edildiğini ve pil yüzdesini gösteriyor. Birkaç saniye sonra ise küçülerek özçekim kamerasında gizleniyor. Bu, Realme C serisinin yeni çıkacak modelinin delikli ekrana sahip olacağı ihtimalini artırıyor. Öte yandan Mini Capsule’ün iPhone 14’deki Dynamic Island’a kıyasla biraz daha geniş olduğunu söyleyebiliriz.

Özelliğin tüm işlevleri şu anlık bilinmiyor. Realme C serisinin tanıtım tarihi belirsiz yeni modeli ile bunu öğreneceğiz. Aslına bakacak olursak şirket, Mini Capsule’ün geleceğinin sinyalini daha önce verdi. Zira, Realme’nin sosyal medya hesapları üzerinden Dynamic Island’in istenip istenmediğine dair bir anket açılmıştı.

Peki sizler Dynamic Island özelliğine sahip ilk Android telefon hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Realme nasıl bir tasarımla karşımıza çıkacak? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz