Play Store’a yeni rakip! Epic Games Store Android yolunda

0

Epic Games, State of Unreal 2024 etkinliği kapsamında bazı önemli açıklamalarda bulundu. Şirketin paylaşımına göre Epic Games Store yıl sonuna kadar iOS ve Android için kullanıma sunulacak.

Epic Games Store Android/iOS uygulaması geliyor

Epic Games Store Müdürü Steve Allison, kullanıcıların yakında telefonlarından dijital mağazaya erişebileceğini söyledi. Bu sayede mobil oyuncular Epic ve üçüncü taraf yayıncıların oyunlarına göz atabilecek ve Android/iOS üzerinden satın alabilecek.

Apple ve Google’ın uygulama mağazalarını hedef alan Allison; Epic’in PC, Mac, Android ve iOS’taki oyunlara odaklanan çoklu platform mağazası oluşturmak istediğini söyledi. Bu, bir süredir uygulama mağazası politikaları nedeniyle Google ve Apple’a açtığı antitröst davalarını takip ediyor.

Uygun fiyatlı MacBook rakibi! Honor Notebook X14/X16 Plus tanıtıldı

Geliştiriciler için en büyük cazibe Epic Games’in 88/12 gelir paylaşımı modeli oldu. Mobil oyunlar için de benzer bir adımı izleyecek şirket, bu kapsamda diğer mağazalara göre çok daha az kesinti yapacak.

Örneğin App Store ve Google Play Store, standart olarak yüzde 30’luk bir komisyon alıyor. Bu da Epic Games Store’un mobil dünyada çok daha düşük oranlara sahip olacağını gösteriyor. Şirket, satışların sadece yüzde 12’sini alacak.

Bu hareket aslında daha fazla geliştiriciyi Epic Games Store’a çekmek için yapılmış gibi duruyor. Bu yılın sonlarına doğru açılacak uygulama mağazası, geliştiricilere yeni bir alternatif sunmayı hedefliyor.

PC’de 270 milyondan fazla kullanıcısı ve aylık 75 milyon aktif kullanıcısı olan Epic’in mobil dünyada başarılı olup olamayacağını göreceğiz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz