Samsung’dan Galaxy S23 serisine büyük güncelleme!

0

Samsung, geçtiğimiz hafta anavatanı olan Güney Kore’de Galaxy S23 serisi için büyük bir kamera geliştirme güncellemesi yayınladı. Şimdi ise bu sürüm Avrupa’daki kullanıcılar için erişilebilir oldu. İşte detaylar…

Galaxy S23 serisi için büyük kamera güncellemesi

Galaxy S23 serisi için paylaşılan kamera güncellemesi, otomatik odaklama algoritmasını hızlandırmak için ayarları değiştiriyor ve yüz tanıma, Gece Modu ve bazı görüntülerde ortaya çıkan yeşil çizgi gibi sorunları düzeltiyor. Ayrıca, kamera yardımcısındaki ayarları değiştirerek odaklandıktan sonra fotoğraf çekmeyi tercih eden kullanıcılar için seçenekler sunuyor.

Fotoğraf çekme hızını artırmak için odaklama konsepti değiştirilmiş ve artık kullanıcı çekim düğmesine bastığında, odak tam olarak hizalanmamış olsa bile hemen alınabiliyor. Ancak, odaklama tamamlandıktan sonra çekim yapmak isteyenler, en son Kamera Yardımcısı’ndaki ayarları değiştirerek bunu yapabilirler.

Samsung Galaxy Tab S9+ tasarımı sızdı! Özellikleri ne olacak?

Tüm yenilikler şu şekilde:

 • Kamera çekiminden hemen sonra işlenen fotoğrafları silme işlevi galeriye eklendi.
 • Daha hızlı fotoğraf çekimi için, kullanıcı çekim düğmesine bastığında, odaklama tam olarak hizalanmamış olsa bile odak hemen alınabilir hale getirildi. Ancak, odaklama tamamlandıktan sonra çekim yapmak istiyorsanız, lütfen en son Kamera Yardımcısı ayarlarını değiştirin.
  *Kamera Yardımcısı > Odak hızından öncelikli hale getirme: Açık
 • Kamera Video Modu > Süper Sabitlendiğinden Sonra, düşük ışıkta Ultrawide çekim yaparken keskinlik/titreme sorununu giderdik ve “Süper Sabitlenme için daha fazla ışık gerekiyor” talimatlarını ekledik.
 • Arka Kamera Fotoğraf modunda çekim yaparken sol tarafta ara sıra yeşil çizgilerin oluşmasına neden olan sorunu düzelttik.
 • Arka kamera video çekiminde Auto FPS Off ayarlandıktan sonra FHD60 ile çekim yaparken görüntü sabitlemeyi iyileştirdik.
 • Düşük ve orta ışıkta yüksek piksel çekim yaparken orta-düşük ışık gökyüzünde oluşan çizgi şekilli bant gürültüsünü giderdik.
 • Yüksek piksellerle çekim yaparken genel keskinliği optimize ettik ve OIS sabitleme ile aralıklı bulanıklığı giderdik.
 • Kamera Asistanı’nda çekim hızı > Yüksek çözünürlük > hız öncelikli seçildikten sonra Düşük ışıkta Gece Kapalı modunda çekim yaparken yaşanan arıza düzeltildi. Kamera Asistanı > Çekim hızı > Yüksek çözünürlük > hız öncelikli ve ardından Kamera > Gece Kapalı veya Sahne Optimizasyonu Kapalı seçenekleri seçilmelidir.
 • Üçüncü taraf video aramasının sonunda yüz tanıma işlevinde aralıklı olarak yaşanan sorun düzeltildi.
 • Kamera işletimi için birden fazla başka yönden geliştirilmiş kararlılık sağlandı.

Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz