Samsung’dan Galaxy S25 serisi için beklenmedik adım!

0

Samsung’un yeni amiral gemisi serisi Galaxy S25 için beklenmedik bir iddia ortaya çıktı. Sızıntıya göre yeni seri, yalnızca Exynos yonga setinden güç alacak. Sızıntı, Galaxy S25 akıllı telefonların henüz duyurulmamış Exynos 2500 ile donatılabileceğini ortaya koydu.

Galaxy S25 serisi Exynos 2500 ile geliyor

Samsung, Galaxy S24 ve daha önceki serilerinde uyguladığı Snapdragon/Exynos karma yonga seti yaklaşımından vazgeçiyor. Yeni sızıntılar, 2025 Galaxy Z serisi katlanabilir telefonların yalnızca Qualcomm Snapdragon yonga setlerine dayanacağını gösterdi.

Yeni nesil Snapdragon işlemciler ve bunlara karşılık gelen Galaxy Z Fold modellerine ilişkin ayrıntılar henüz belirsiz. Ancak önceki Samsung lansmanları, Galaxy Z Fold 7 ve Z Flip 7’nin Snapdragon 8 Gen 4 ile geleceğini gösteriyor.

Galaxy S24 serisinde Samsung karma bir yonga seti stratejisi benimsedi. Galaxy S24 ve Galaxy S24+, ABD dışındaki pazarlarda Exynos 2400 yonga setinden güç aldı. Ancak ABD, Çin, Japonya ve Kanada gibi bölgelerde bu modeller Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 ile sunuldu. Öte yandan, Galaxy S24 Ultra tüm pazarlarda Snapdragon 8 Gen 3 çipini kullanıyor.

Uygun fiyatlı tablet arayanlara! Samsung’dan dev bataryalı model geliyor

2025 yılına kadar Samsung’un giriş seviyesi ve orta sınıf Galaxy A serisi akıllı telefonlarında MediaTek ve Exynos işlemcileri bir arada kullanacağı iddia ediliyor. Böylece ürün yelpazesindeki yonga seti seçiminin daha da çeşitleneceği tahmin ediliyor.

Samsung’un 2025 için ürün planlarını resmi olarak açıklamadığını ve Qualcomm/Exynos yonga setlerinin isimlerinin belirsiz olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu nedenle, Samsung’dan resmi bir onay gelene kadar bu sızıntıya şüpheyle yaklaşmak gerekiyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz