Google’da TikTok dönemi başlıyor!

0

Google, TikTok videolarından elde edilen bilgileri arama sonuçlarında göstermeye başlayacak. Teknoloji devi, TikTok içeriğini Google Arama’da öne çıkaran bir bölüm oluşturarak internet deneyimini daha interaktif hale getirmek istiyor.

Google Arama’da TikTok videoları yer alacak

Google aslında bir süre önce TikTok videolarını arama sonuçlara dahil etmeye başladı. Ancak aramanın ana noktalarında bu videoları göstermiyordu. Aramaya bağlı olarak sayfanın ortalarına yerleştiriyor ve TikTok sayfasına yönlendiriyordu. Yeni deneyim ise doğrudan videoya erişim imkanı tanıyacak.

Bu hamle, özellikle Z kuşağının TikTok’u Google’a kıyasla bir arama motoru olarak daha fazla tercih etmesinin bir sonucu. Yakın zamanda yapılan bir ankete göre, Amerikalıların yüzde 40’ın artık bir bilgiyi bulmak için TikTok’a başvuruyor.

İlginizi Çekebilir – Kullanıcılar dikkat! Google Play’deki bu uygulamalarda virüs bulundu

Google, popüler kısa video uygulamasındaki içerik ve bilgilerden yararlanarak, arama motorunu yenilemek istiyor. Bu sayede TikTok’ta bilgi toplamaya alışkın olan kullanıcıları da kendi platformuna entegre etmek istiyor.

TikTok’un Google’ın web taramasına kıyasla ne kadar güvenilir olduğu ise henüz belirsiz. Ancak Google Arama, kısa biçimli videoları arama sonuçlarında öne çıkararak bu pazardan pay almak istiyor. TikTok’un viral video formatını, ilgi çekici bir deneyimle aramaya uyarlamayı hedefliyor.

Bu özellik şu anda Google SGE’nin bir parçası olarak test edilmeye başlandı. Bakalım Google Arama için genel kullanıma ne zaman açılacak, göreceğiz.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Cevaplarınız bizim için değerli.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz