ChatGPT’nin paralı özelliği Google Bard’a geliyor!

0

Google’ın ChatGPT rakibi sohbet botu uygulaması Bard, geçtiğimiz günlerde bir dizi önemli güncelleme aldı. Bu güncellemeler kapsamında yapay zekaya Türkçe desteği de eklendi. Ortaya çıkan yeni bir çalışmaya göre ise Bard, hem Google hem de üçüncü taraf hizmetlere uzantı desteği sunacak. Bu özellik şu an ChatGPT’de de bulunuyor, ancak sadece Plus abonelerine sunuluyor.

Google Bard için uzantı dönemi başlıyor

Google’ın, kendi hizmetlerinin yanı sıra çeşitli üçüncü taraf seçenekleriyle doğrudan entegre olmasını sağlayacak önemli bir güncelleme üzerinde çalıştığı bildirildi. Bu gelişme, Google Arama’da önbelleğe alınmayan verilere erişerek Bard’ın güncel bilgi sağlama yeteneğini geliştirecek.

Örneğin, Kayak isimli uzantı sayesinde kullanıcılar diğer bilgilerin yanı sıra güncel olarak uçak biletlerini Bard’a sorabilecek ve boşta koltuk olup olmadığını öğrenebilecek. Öte yandan Google’ın kendi araçları da Bard’a entegre olacak. Maps, Flights ve YouTube gibi hizmetler, Bard’ın yeteneklerini genişletecek.

Google Bard Avrupa’da yasaklanıyor mu?

Google’ın önümüzdeki günlerde Docs, Drive, Gmail, Maps gibi popüler hizmetlerini doğrudan Bard’a getirmesi bekleniyor. Bu entegrasyon, platformların gizlilik ayarlarına uygun şekilde tasarlanacak. Yani Bard’ın bu uzantıları nasıl kullanacaklarını kontrol etmek mümkün olacak.

Ayrıca Google, önümüzdeki aylarda Adobe’nin üretken yapay zeka modeli olan Firefly’ı Bard’a entegre etmeyi planlıyor. Bu iş birliği, Bard’ın Dall-E 2’ye benzer şekilde görüntüler oluşturmasına kapı aralayabilir. Bu görüntüler, Adobe Express kullanılarak düzenlenebilecek veya tasarımlara dahil edilebilecek.

Bard uzantı desteğinin önizlemesi kullanıma sunulmuş olsa da, uzantıların şu adna işlevsel olmadığı görülüyor. Ancak Google’ın ilk aşamada dokuz uzantı (Flights, Hotels, Maps, Instacart, Kayak, OpenTable, Redfin, YouTube ve Zillow) sunması bekleniyor.

Peki siz bu haber hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz