Google, eski telefonları unuttu! Chrome için performans güncellemesi

0

Google Chrome, üst düzey Android telefonları hedefleyen bir performans güncelleme aldı. Chrome 112 ile Google, Android cihazlarda yüzde 30’a kadar daha hızlı performans sunacağını iddia ediyor. Bu, özellikle Samsung Internet, Mi Browser gibi üreticilerin kendi uygulamalarını kullananları hedefliyor.

Google Chrome, Android’de yüzde 30 daha hızlı olacak

Google Chromium ekibi, Chrome 112 ile bazı iyileştirmeler yapıldığını söyledi. Örneğin, birçok sitede ve web çerçevesinde kullanılan toString() ve join() gibi çeşitli JavaScript kodlarında değişikliklere gidildi. Bu güncelleme, Chrome’un üst seviye cihazlarda daha performanslı çalışmasına kapı aralıyor.

Google, bu iyileştirmelerin “yalnızca üst düzey cihazlarda” işe yarayacağını söyledi. Fakat giriş ve orta segment modellerinde neden performans artışı yaşanmayacağına dair bir açıklama yapmadı. Bu yüzden giriş veya orta seviye bir akıllı telefon kullanıyorsanız, Samsung Internet gibi üreticilerin kendi uygulamaları daha iyi bir seçenek olabilir.

Android ve Chrome için casus yazılım tehlikesi!

Samsung Internet özellikle Chrome ile karşılaştırıldığında daha hafif bir uygulama. Yani eski işlemcilerden gücünü alan cihazlarda daha hızlı performans sunabilir. Ek olarak Samsung Internet, Chrome’da olmayan birçok özelleştirilebilirlik seçeneğine sahip. Bu da web’de gezinme deneyimlerini kişiselleştirmeyi mümkün kılıyor.

Ancak hem bilgisayarınızda hem de mobilde Chrome kullanıyorsanız, yeni güncellemeyi kurmayı ihmal etmeyin. Gelişmiş JavaScript işlevleri sayesinde, daha hızlı yükleme sürelerine ulaşacak ve daha sorunsuz bir web deneyimi alacaksınız.

Buna ek olarak geçtiğimiz günlerde Google tarafından paylaşılan bilgiye göre son Chrome güncellemesi, aktif olarak kullanılan bir güvenlik sorununu gideriyor. CVE-2023-2033 olarak tanımlanan bu açık, üçüncü taraf araştırmacıların keşfi sonrasında giderildi.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz