Chrome’da yapay zeka dönemi başladı! Google’dan üst üste yenilikler

1

Google, üç yeni yapay zeka özelliğiyle birlikte Chrome deneyimini geliştirmeye devam ediyor. Şu anda Mac ve Windows kullanıcıları için sunulan özellikler, yapay zeka ile tarama verimliliğini artırmak istiyor.

Google, Chrome için üç yeni yapay zeka özelliği sundu

AI Sekme Grupları adı verilen ilk özellik, makine öğrenimi modeli kullanarak açık sekmeleri ilgili konulara göre sıralıyor. Bu, kullanıcıların tek bir tarayıcıda açık olan sekmeleri kolayca organize etmesini sağlıyor.

Chrome ayrıca yeni bir “AI ile Özel Temalar” seçeneğini de kullanıma sundu. Kullanıcılar artık metin komutları girerek kişiselleştirilmiş tarayıcı temaları oluşturabilecek. Renkler, resimler ve ruh halleri gibi ayrıntılar ile Chrome’da özel bir tema üretmek mümkün olacak.

İlginizi Çekebilir – Motorola’dan bütçe dostu iki model birden! Moto G24 ve G04 çıktı

Üçüncü ve son özellik ise “AI ile Yazım Yardımcısı” oldu. İsminde de anlayacağınız üzere, Chrome, kullanıcılara metin oluşturmada yardımcı olacak. Bir metin alanına sağ tıklandığında, yorum yazma veya form doldurma gibi görevler için otomatik öneriler sunacak.

Bu üretken yapay zeka özellikleri Google’ın yeni Gemini modeli kullanılarak oluşturuldu. Google, Chrome tarayıcısında üretkenliği ve özelleştirmeyi geliştirmeyi amaçladığını söyledi.

Kullanıcılar deneysel seçeneklere son Chrome sürümünde Ayarlar > Deneysel > Deneysel Yapay Zeka yolunu izleyerek erişebilecek. Ancak şu anda ülkemizde erişime açılmadığını belirtelim.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz