Google, bir hizmeti daha iptal ediyor! Eski fotoğraflar silinecek

0

Google, eski uygulamalarıyla sunduğu özellikleri kaldırmaya devam ediyor. Kullanıcılara gönderilen bir e-postada, Hangouts ile ilişkili eski fotoğraf galerisinin kullanımdan kaldırılacağını duyurdu. Google Album Archive isimli özellik; küçük resimler, albüm yorumları, Google Hangouts verileri ve 2018’den önce Gmail’e yüklenen arka plan resimlerini saklıyordu. Ancak eski Hangouts dosyalarının yakında silineceği bildirildi.

Google Hangouts için Album Archive kapatılıyor

Bir dönemin en popüler platformlar arası mesajlaşma-konuşma uygulaması olan Hangouts, bazı özelliklerini kaybetmeye başladı. Album Archive isimli özellik kapsamında saklanan içeriklerin 19 Temmuz’dan itibaren silineceği aktarıldı. Google, kullanıcılara “Paket Servisi” aracılığıyla verilerini indirmesini öneriyor.

Şirketin açıklamasına göre kullanıcılar, bu bağlantıya giderek Album Archive dosyalarını görebilir. Hangouts’tan Fotoğraflar albümünde yer alan tüm dosyalar 19 Temmuz’dan sonra silinecek. Hangouts üzerinden paylaşılan fotoğraf ve videoları içeren bu albüm, genellikle 2013 yılına kadar uzanan dosyalara yer veriyor.

Google, Pixel 8 Pro ile en büyük problemlerden birini çözüyor!

Eski özellik kapsamında SMS’ler ve konuşmalar da saklanıyor olabilir. Bir dönem arkadaşlarınızla Hangouts üzerinden sohbet ettiyseniz verilerinizi kontrol etmek isteyebilirsiniz.

Ancak Hangouts uygulamasını kullanımdan kaldırılmadığını da belirtmek gerekiyor. Yazılım devi her ne kadar günümüzde Meet uygulamasını ön plana çıkarıyor olsa da, Hangouts ile sohbet etmek hala mümkün. Ancak bu uygulamadaki fotoğraf galerisi 19 Temmuz’dan sonra erişilebilir olmayacak.

Google bu konuya açıklık getirmese de, bazı kişiler Google Chat üzerinden fotoğraf veya videolara erişebileceğini düşünüyor. Yine de, “Paket Servisi” aracılığıyla dosyaları indirmenizi tavsiye ediyoruz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz