Konum derdi son buluyor: Google Haritalar’a yapay zekalı asistan müjdesi!

0

Teknoloji dünyasındaki yapay zeka modası farklı uygulamalara genişlemeye devam ediyor. Bu konuda öncü şirketlerden biri olan Google ise hizmetlerini yapay zekayla uyumlu hale getirmeye devam ediyor. Ortaya çıkan son iddialara göre Google Haritalar bir sohbet botu desteği kazanabilir.

Google Haritalar için sohbet botu desteği yolda

Google Haritalar Android uygulamasının son beta sürümünde görülen bazı kodlar, şirketin ilginç testler yürüttüğünü gösterdi. İddiaya göre Google, sohbet botu olabilecek “convo_contribs” özelliğini Haritalar’da denemeye başladı.

Google Haritalar’ın 11.105 beta sürümünü inceleyen Android geliştiricileri; uygulamada bir sohbeti başlatmak ve bitirmek için kullanılabilecek kodları tespit etti. Buna göre teknoloji devinin sohbet botu aracılığıyla harita güncellemeleri gönderdiği ve kullanıcılara teşekkür ettiği fark edildi.

İlginizi Çekebilir – Geri sayım başladı: Snapdragon 8 Gen 3’lü Meizu 21 Pro geliyor!

Sohbet botunun nasıl çalışacağına dair ayrıntılar hala belirsizliğini koruyor. Ancak Google Haritalar’ın Yerel Rehberler topluluk programında rol oynayabileceğine işaret ediyor. Bilmeyenler için Yerel Rehberler, harita bilgileri oluşturmak için tamamen gönüllü kullanıcılardan yararlanıyor. Yapay zeka desteği ise katkı sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olabilir.

Google, bu sayede navigasyon üzerinden yol arayan kullanıcılara daha düzenli yollar sağlayabilir. Sohbet botunun, kullanıcıları ilgi çekici noktalara göre haritalandırabileceği veya bölgeler ile ilgili soruları yanıtlayabileceği düşünülüyor.

Haritalar’ın beta sürümünde şimdilik herhangi bir yapay zeka yeteneğinden bahsedilmediğinin altını çizelim. Yani bot, üretken bir yapay zekadan ziyade hedeflenen görevler için soru-cevap sistemi olarak çalışabilir.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz