Google Haritalar web uygulaması güncellendi! Beklenen yenilik nihayet geldi

0

Teknoloji devi Google, kullanıcı deneyimini geliştirmek için servislerini geliştirmeye devam ediyor. Özellikle son dönemlerde mobil uygulamaları için yoğun mesai harcayan şirket, yakın zamanda Google Haritalar uygulaması için yaptığı değişikliği web tarafına da getirdi. İşte ayrıntılar…

Google Haritalar için yeni güncelleme: Renkler değişti!

Geçtiğimiz günlerde Google Haritalar’ın mobil uygulamasında yapılan güncelleme ile birlikte yol, okyanus, yaya yolları, yapılar ve ormanlar farklı renkle gösterilmeye başlandı. Kullanıcıların sevdiği bu değişiklik nihayet web tarafında da kullanıma sunuldu.

Google Haritalar için yeni güncelleme: Renkler değişti!
Google Haritalar için yeni güncelleme: Renkler değişti!

Herkese sunulan güncelleme ile birlikte parklar ve doğa alanları, daha açık yeşil bir renkle gösterilmeye başlandı. Binalar ve yapılar ise önem seviyesine göre gri ve açık sarı renkte görünüyor. Otoyollar içinse yollar ile daha tematik görünmesi için daha gri bir renk tercih edildi.

İlginizi Çekebilir – Fiyat/performansın yeni kralı! 16 GB RAM’li Vivo S18 performans testinde

Bunu yanı sıra Google Haritalar’ın mobil uygulaması için sohbet botu desteği de yolda. Android uygulamasının son beta sürümünde görülen bazı kodlar, şirketin sohbet botu olabilecek “convo_contribs” özelliğini Haritalar’da test ettiğini ortaya koyuyor. Bu özelliğin tam olarak nasıl çalışacağı şimdilik bilinmiyor. Yakın zamanda yeni detaylar ortaya çıkacaktır.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Google Haritalar Web için yeni renkleri nasıl buldunuz? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz