Google Klavye için “nihayet” dedirten yenilik!

0

Teknoloji devi Google, kullanıcı deneyimini yükseltmek için mobil uygulamalarını geliştirmeye devam ediyor. Son dönemlerde bu alanına yoğun mesai harcayan şirket, şimdi ise Google Klavye uygulaması için önemli bir yenilikle karşımıza çıkıyor.

Google Keyboard artık tüm ekranı kaplamayacak!

Google Klavye kullanıcılarının bildiği üzere telefonunuzu yan çevirdiğinizde ekranla birlikte klavye de genişliyor. Bu durumda klavye ekranın yarısını gerek olmadığı halde kaplıyor. Bu sırada kullanıcı, gereğinden fazla büyüdüğü için klavyeyi kullanamıyor. Neyse ki can sıkan bu sorun artık çözülüyor.

Google Klavye uygulaması için en son yayınlanan 13.6 Beta sürümü ile birlikte ekran yatay şekilde durduğu zaman klavyenin tutup ekranın herhangi bir yerine sürüklenebilir şekilde kayabildiği görüldü.

İlginizi Çekebilir – Hem şık hem ucuz: Vivo’dan Y serisine bütçe dostu iki model birden!

Aktarılan bilgilere göre klavye penceresi, varsayılan olarak ekranın tam ortasında açılıyor. Dileyen kullanıcılar, bu pencereyi ekranda istedikleri yere götürebiliyorlar. Üstelik klavyenin konumu kaydedildiği için her seferinde aynı ayarı yapmaya gerek kalmıyor. Bu noktada isteyen kullanıcıların klavyenin ekranın yarısını kapladığı görünüme geri dönebileceğini belirtelim.

Beta kullanıcılarına sunulan bu değişiklik için herkese ne zaman güncelleme yayınlanacağı ise şimdilik bilinmiyor. Bu noktada tahminler önümüzdeki haftaları işaret ediyor. Sonuç olarak şu anda beklemekten başka yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Google Klavye için yapılan yeniliği nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz