Google ve McLaren güçlerini birleştiriyor!

0

Barselona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) Google ve McLaren Racing, Formula 1 sezonu öncesinde teknoloji ortaklıklarını genişlettiklerini açıkladı. Ortaklık kapsamında McLaren, yarış operasyonlarında Google’ın bulut, yapay zeka ve cihaz teknolojilerini entegrasyonunu artıracak.

Google ve McLaren Racing, Formula 1 için anlaştığını açıkladı

McLaren, yarış verilerini analiz etmek ve performansı optimize etmeye yardımcı olmak için Google Cloud’dan faydalanacak. Formula 1 ekibi, yarış sürecini daha verimli hale getirmek için yapay zekadan yararlanacak.

McLaren, araçlarında varsayılan tarayıcı olarak Chrome’u ve Samsung Android cihazlarını kullanmaya devam edecek. Bunun ötesinde artık Google Pixel akıllı telefonlarını da kullanmaya başlayacak. Bu sayede yarış ekibi, hem pistte hem de fabrikada iletişim ve veri erişimini güçlendirecek.

İlginizi Çekebilir – Bir teknoloji devi daha oyuncu telefonu üreteceğini açıkladı!

Ortaklığı sergilemek için Google Chrome, Android ve Pixel markaları McLaren’in 2024 F1 aracı olan MCL38’de yer alacak. Ayrıca takım üniformalarında ve sürücü tulumlarında da bu markalara yer verileceği belirtildi. Yenilenen MCL38’in McLaren demo alanında test edilebileceği de belirtildi.

Google Başkan Yardımcısı Nick Drake, iki kurum arasındaki ortaklık hakkında konuştu. Google’ın “yenilikçilik, performans ve kapsayıcılık” değerlerini McLaren Racing ekibiyle paylaştığını açıkladı. Bu da teknolojinin, yarışlarda yeni zirveler yaratabileceğini belirtti.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Formula 1 dünyasına teknoloji kullanımı dahil olmalı mı? Görüşlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz