Google Mesajlar için önemli güncelleme! Arayüz değişti

0

Google, mobil uygulamalarını güncellemek için çalışmalarını sürdürüyor. Bunun için yoğun mesai harcayan şirket, son olarak Google Mesajlar uygulaması için birkaç haftadır test ettiği güncellemeyi herkes için sunmaya başladı.

Google Mesajlar için arayüz değişikliği

Google Mesajlar için yayımlanan en son güncelleme, arayüz değişikliği getiriyor. Aylardır test edilen bu güncelleme, nihayet kararlı sürüme sahip kullanıcılara dağıtılmaya başlandı.

Google Mesajlar’ın güncellenen ana ekranına baktığımızda üstteki arama çubuğunun kalktığını ve bunun bir arama ikonuna küçültüldüğünü görüyoruz. Onun hemen yanına ise kullanıcı avatarı yerleştirildi.

İlginizi Çekebilir – Son Google Chrome güncellemesine dikkat edin! Bankanız boşaltılabilir

En göze çarpan değişiklik ise Drawer adı verilen sol dikey menünün kaldırılması. Bu menüde yer alan Yıldızlı Mesajlar ve Arşivler gibi seçenekler ise sağ üst köşedeki avatara tıklayınca açılan pencerede gösterilmeye başlandı.

Google’ın pek çok hizmetinde karşılaştığımız ve Mesajlar’a yeni gelen bu pencere arayüzüne Arşivlenen Mesajlar, Spam & Engellenenler, Hepsini Okundu Olarak İşaretle, Cihaz Eşleştirme ve Uygulama Ayarları gibi seçenekler yerleştirildi. Yani bütün ayarlar tek yerde toplandı.

Bunların yanı sıra bir tane daha önemli bir değişiklik var. Öyle ki geçtiğimiz yıl kullanıma sunulan mesaj düzenleme özelliği kullanımdan kaldırıldı. Google’ın bu kararının nedeni bilinmiyor.

Önemli arayüz değişiklikleri getiren söz konusu güncelleme pek çok kullanıcıya sunuldu. Fakat halen güncelleme almamış olmadığını söyleyen kullanıcılar da yok değil. Bu noktada beklemekte fayda var.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz