Google Mesajlar’ın yeni özelliği ortaya çıktı: Artık kimse göremeyecek!

0

Google tarafından yayınlanan ve en popüler mesaj yönetme uygulamalarından Google Mesajlar, yeni bir gizlilik özelliğine kavuşuyor. Böylelikle güvenlik şifreleri diğer kişiler tarafından görülemeyecek. İşte Google Mesajlar için gelen yeni ekran paylaşma özelliği…

Google Mesajlar için ekran paylaşma koruması geliyor!

Google, son zamanlarda gizlilik ve güvenliğe yoğun mesai harcıyor. Şirket, yeni mobil işletim sistemi Android 14 ile birlikte önemli özellikler sundu. Teknoloji devi, şimdi ise Google Mesajlar için yeni bir özellik üzerinde çalışıyor.

Google Mesajlar için ekran paylaşma koruması geliyor!

TheSpAndroid’in haberine göre Google Mesajlar uygulaması, tek kullanımlık şifre gibi önemli mesajları birisine gösterdiğinizde ekran paylaşma durumunu algılayacak ve kullanımı engelleyecek. Ekran paylaşmayı bıraktığınızda ise uygulamayı tekrardan kullanılabilecek.

İlginizi Çekebilir – Google Mesajlar, beklenen özelliğe kavuştu!

Kademeli olarak dağıtılan bu özelliği ilk deneyen kullanıcılar, özelliğin manuel olarak aktif edilip kapatılabildiğini aktardı. Yani isteğe bağlı olarak kullanılabiliyor. Kullanıcılar, ekranı biriyle paylaştığında şöyle bir uyarı mesajıyla karşılaştıklarını belirtiyor;

Ekranınızı birisiyle paylaşıyorsunuz. Bu kişiyi tanımıyorsanız paylaşmayı derhal bırakın. Google, güvenlik nedeniyle hassas içeriğinizi gizledi. (“You’re sharing your screen with someone. If you don’t know this person, stop sharing immediately. Google has hidden your sensitive content for security.”)

Google’ın yeni özelliği ne zaman herkese sunacağı şimdilik bilinmiyor. Fakat yakın zamanda yeni bir güncelleme yayınlanması bekleniyor. Sonuç olarak şu anlık beklemekten başka yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz