Güncelleme öncesi dikkat: Android 14, Google’ın kendi telefonlarını bozdu!

0

Google geçtiğimiz haftalarda Android 14’ün kararlı sürümünü tanıttı ve ilk olarak Pixel cihazları için dağıtıma çıkardı. Ancak bazı Pixel 6 ve Pixel 6 Pro kullanıcılarında büyük sorunlara neden olduğu bildiriliyor. Çok sayıda kullanıcı, Android 14 güncellemesi sonrasında cihaz depolamasının görülmediğini bildirdi.

Android 14 ile Google Pixel 6 serisinin depolaması ‘yandı’

Sosyal medyada ve Google forumlarında şikayetlerde bulunan Pixel 6 sahipleri, Android 14’ten tatmin olmadı. En yaygın şikayetler arasında, depolamada boş alan olmasına rağmen, depolamanın dolu olduğunu belirten hatalar bulunuyor. Kullanıcılar Android 14 ile depolama alanına erişemediklerini veya herhangi bir dosyayı silemediklerini söylüyor.

android 14 google pixel 6

Depolama alanının dolu gözükmesinden dolayı ise telefon kullanılamaz hale geldi. Yani ne fotoğraf çekilebiliyor ne de uygulama yüklenebiliyor. Sorunların ana nedeni ise tek cihazda birden fazla Google hesabının olması gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir – Android 14 tabanlı OriginOS 4 için tarih verildi!

Kullanıcılar tarafından gerçekleştirilen testler, profil sorununu ortaya koydu. Tek hesaplı cihazlarda Android 14’ün depolama hatalarına neden olmadığı, ancak profiller arasında geçiş yaparken sık sık çökme yaşandığı belirtildi. Ayrıca “Sistem kullanıcı arayüzü yanıt vermiyor” gibi hatalar da alınıyor.

Google şu ana kadar Pixel 6 ve 6 Pro’yu etkileyen depolama hatası hakkında açıklamada bulunmadı. Hayal kırıklığına uğrayan kullanıcılar ise depolama alanına yeniden erişim sağlamak için cihazlarını fabrika ayarlarına sıfırlamak zorunda kaldı. Bu da tüm kişisel verilerin ve yüklü uygulamaların silinmesine neden oluyor.

Bu sorun şimdilik Tensor’dan güç alan Pixel 6 serisine özgü gibi duruyor. Ancak diğer üreticilerin de Android 14 sunmasıyla genişleyebileceğini unutmamak lazım.

Peki siz Google Pixel 6 Android 14 hatası hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz