Uygun fiyatlı Google Pixel 7a dayanıklılığıyla şaşırttı!

0

Google, I/O 2023 etkinliği kapsamında orta sınıf Pixel 7a’yı tanıttı. Ünlü bir YouTuber ise Google’ın yeni cihazını test etti. Sert plastik kasaya sahip olan Google Pixel 7a dayanıklılık konusunda oldukça başarılı görünüyor.

Google Pixel 7a dayanıklılığıyla rakiplerine taş çıkardı

Pixel 7a ile amiral gemisi Pixel 7 arasındaki en önemli farklardan biri, orta seviye modelin plastik gövdeye sahip olmasından kaynaklanıyor. Google, bütçe dostu olması için plastiği tercih etmiş olsa da, telefonun dayanıklılığından ödün vermedi.

Dayanıklılık testinde ilk olarak bir jiletle Pixel 7a’nın ekranı çiziliyor. Gorilla Glass 3 ile korunmasına rağmen ekranda belirgin çizikler olduğunu belirtelim. Ek olarak akıllı telefonun metal çerçevesi kazımalara karşı oldukça hassas görünüyor. Test ayrıca metal olarak geliştirilen ses ve güç düğmelerinin de çıkarılabilir olduğu ortaya koydu.

Pixel 7a tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Bir yanma testinde ise cihaz 25 saniye boyunca alevlere maruz kaldı, ancak kısa süre içerisinde kullanılabilir haline geldi. Ancak testin öne çıkan özelliği, Pixel 7a’nın bükülme testindeki performansı oldu.

Orta seviye cihaz, sağ ve soldan gelen baskılara rağmen eğilmedi. Plastik kasaya sahip bir modelin bu kadar fazla direnç göstermesi ise oldukça şaşırtıcı. Pixel 7a’nın genel dayanıklılık konusunda Pixel 7 Pro’dan bile daha iyi performans gösterdiğini söylemek mümkün.

YouTube video

Google Tensor G2 işlemciden gücünü alan Pixel 7a; 6,1 inç OLED ekran, 90 Hz yenileme hızı, 8 GB RAM, 128 GB depolama, 64 megapiksel ana kamera ve 13 megapiksel ön kamera özelliklerine sahip. 4385 mAh bataryası 20W hızlı şarj ile birlikte geliyor. 8 GB RAM ve 128 GB depolama alanına sahip Pixel 7a‘nın fiyatı, 499 dolar olarak açıklandı.

Peki siz Google Pixel 7a dayanıklılık testi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz