Google’dan Apple’ı kıskandıracak hamle: Pixel 8 serisi için bomba iddia!

0

Teknolojiyle ilgili pek çok alanda faaliyet gösteren Google, akıllı telefon üretimi de yapıyor. Geçtiğimiz sene Pixel 7 serisini piyasaya süren marka, bu yıl ise merakla beklenen Pixel 8 serisini tanıtacak.

Pixel 8 ve 8 Pro modellerinden oluşacak seri, sızıntıları ile heyecan yaratmayı başardı. Önümüzdeki günlerde tanıtılacaklar. Bunun için geri sayım başlamışken Google Pixel 8 serisinin güncelleme desteği ile ilgili önemli bir söylenti ortaya çıktı.

Google Pixel 8 serisi için 7 yıl güncelleme desteği!

Bilindiği üzere akıllı telefon üreticileri genel olarak kendi modellerine 2, 3 veya 4 yıl güncelleme desteği veriyor. Bu süre markadan markaya değişebiliyorken bu noktada 5 yıl ile Apple öne çıkıyor. Fakat kaynaklara göre Google, bu süreyi daha da uzatacak.

Google Pixel 8 serisi için 7 yıl güncelleme desteği!

Akıllı telefon pazarında güvenilir sızıntıları ile bilinen ve Google’a yakın bir kaynak, markanın Pixel 8 serisi için yedi yıl boyunca işletim sistemi ve güvenlik güncellemesi desteği vereceğini öne sürdü. Bu söylenti doğruysa, akıllı telefonların Android 21’e kadar yükseltilebileceği anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir – Geri sayım başladı: Google Pixel Watch 2 tasarımı sızdı!

Bilindiği üzere Google, kendi akıllı telefonları için en fazla üç yıl güncelleme desteği veriyor. Bu noktada yakın zamanda desteği sonlandırılan Pixel 4a modelini örnek gösterebiliriz. Kendisi üç yıl önce piyasaya sürülmüştü.

Google Pixel 8 serisi için 7 yıl güncelleme desteği!

Google, Pixel 8 serisini 4 Ekim tarihinde ABD‘nin New York şehrinde gerçekleşecek etkinlikte kullanıcı karşısına çıkaracak. Marka, gelecek yıllarda piyasaya süreceği akıllı telefonları için de güncelleme süresini uzun tutarsa, pazardaki payını artırabilir.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Google’ın Pixel 8 serisi için yedi yıl boyunca güncelleme desteği verecek olması diğer akıllı telefon markaları ile rekabeti artırabilir mi? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz