Google Pixel 8 Pro, hiçbir telefonda olmayan yapay zeka özelliğiyle geliyor!

0

Google, Pixel 8 ve 8 Pro modellerini önümüzdeki ay tanıtmayı planlıyor. Twitter’da sızdırılan yeni bir reklam videosu ise Google Pixel 8 Pro’nun Audio Magic Eraser (Sihirli Ses Silme) isimli özel bir desteğe sahip olacağını gösterdi. Bu, videolardan istediğiniz sesi kaldırmanıza olanak tanıyacak.

Google Pixel 8 Pro’da Audio Magic Eraser ve yeni renk seçeneği olacak

Sosyal medyada yayınlanan 14 saniyelik reklam videosu, Pixel 8 Pro’nun ilginç bir özelliğine işaret ediyor. Google, Pixel 8 Pro ile çekilen videolarda arka plan gürültüsünü kaldırmayı mümkün kılan “Audio Magic Eraser” özelliğini vurguluyor. Araç, insan veya müzik sesi gibi arka plan seslerini susturmak için yapay zekayı kullanıyor.

Halihazırda Google tarafından Magic Eraser isimli benzer bir özellik sunulduğunu belirtelim. Magic Eraser ile fotoğraflardan istediğiniz bir objeyi kaldırabiliyorsunuz. Audio Magic Eraser ise akıllı telefonlar için bir ilk olacak ve gürültülü ortamlarda daha net ses yakalamayı sağlayacak.

İlginizi Çekebilir – Google Pixel 8 Pro gerçek görüntüsü sızdı

Video ayrıca Pixel 8 Pro’nun yeni bir açık mavi renkte sunulacağını doğruluyor. Tasarım çizgileri ise genel olarak Pixel 7 Pro’ya benziyor. Mavi arka kapağı ve siyah kamera çıkıntısı ile iki tonlu bir görünüme sahip. Bu renk seçeneği, uygun fiyatlı Pixel 7a’da sunulan “Deniz” rengine benziyor.

Sızdırılan video, Pixel 8 Pro’nun arka tarafındaki üçlü kamera kurulumunun varlığını da doğruluyor. İmza niteliğindeki Google “G” logosu da videoda görülebiliyor.

Önceki sızıntılar Pixel 8 Pro’nun Tensor G2 yonga seti, 50 Megapiksel ana kamera ve daha ince çerçevelere sahip olacağını ortaya çıkardı. Ayrıca Pixel 8’in Audio Magic Eraser özelliğine sahip olamayabileceğini de hatırlatmak gerekiyor.

Detaylar henüz bilinmese de sızdırılan video, Pixel 8 serisinin yapay zeka desteğiyle ön plana çıkacağını gösteriyor. Söylentilere göre yeni modeller bu sonbaharda piyasaya sürülecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz